Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

HBB hayvan haklarını gözeterek hizmetler sunmaya devam ediyor

HBB hayvan haklarını gözeterek hizmetler sunmaya devam ediyor
57 okunma
29 Temmuz 2016 - 17:55

Hatay Büyükşehri Belediyesi(HBB), gelişen kentsel yaşam şartlarının gelişmesinin etkisiyle yaşam alanları daralan bu nedenle de yiyecek ve suya ulaşmakta zorlanan sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarına getirdiği akıllı çözümlerle takdir topluyor.

SOKAK HAYVANLARI, HBB VE HAYVANSEVERLERİN İŞBİRLİĞİ SAYESİNDE GÜVENCE ALTINDA

Çöp konteynerlerindeki evsel atıklar veya sayıları oldukça az olan gönüllüler tarafından beslenen sokak hayvanları, HBB’nin il genelinde yerleştirmeyi sürdürdüğü beslenme odakları ile koruma altına alındı. Su ve mama ikmali düzenli olarak HBB ekipleri tarafından yapılan ve böylelikle açlık tehlikesine karşı koruma altına alınan sokak hayvanları, gönüllü kuruluş ve hayvanseverlerle yaptığı iş birliği içerisinde, ikmal faaliyetlerine devam edecek.

EKİPLER, 5199 SAYILI HAYVANLARI KORUMA KANUNU UYGULAMA YÖNETMELİĞİNE UYGUN OLARAK ÇALIŞIYOR

HBB Zabıta Daire Başkanlığına bağlı faaliyet gösteren Mezbahalar Veterinerlik ve Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu Uygulama Yönetmeliği gereğince, il genelinde sokak hayvanları için beslenme odaklarının kurulumuna devam edileceğini bildirdi.

SAMANDAĞ ÇEVLİK’TE 7 ADET BESLENME ODAĞI DAHA KURULDU

HBB Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı ekiplerin il genelinde aktif olarak 34 bölgede hizmete sunduğu beslenme ve su odağına ek olarak, Samandağ Çevlik’te 7 adet beslenme odağı daha minik dostlarımızın hizmetine sunuldu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.