Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

HBB Şehir Tiyatrosu sunduğu faaliyetlerle Hatay’ın en önemli sanatsal rengi

HBB Şehir Tiyatrosu sunduğu faaliyetlerle Hatay’ın en önemli sanatsal rengi
44 okunma
31 Ekim 2016 - 20:11

Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, mutfağında hazırlayarak muhteşem bir performansla sahnelediği eğitici ve öğretici çocuk oyunlarıyla, miniklerin hayallerini süslediği gibi yaratıcılık becerilerinin keşfedilmesine ön ayak olmak için yaratıcı drama kurslarına devam ediyor.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın öncülüğünde kurulan HBB Şehir Tiyatrosu, ilk sezonundan bugüne kadar yediden yetmişe herkesin büyük ilgi ve beğeni ile takip ettiği birbirinden güzel ve renkli oyunlara imzasını atarak büyük takdir topladı.

“Ağaç Yaş İken Eğilir” atasözünü rehber edinen ve bu uğurda ortaya koyduğu başarılı sahne performanslarıyla il genelinde tiyatro sevgisi aşılayan Şehir Tiyatrosu, geleceğimizin teminatı olan 5- 6 yaş grubundaki çocuklara yönelik yaratıcı drama çalışmalarını gerçekleştiriyor.

5- 6 YAŞ GRUBU ÇOCUKLARA YÖNELİK YARATICI DRAMA DERSLERİ

HBB Şehir Tiyatrosu yetkilileri, bireyin kişiliğinde zaten var olan, ancak uygun programlarla ortaya çıkarılabilen yaratıcılığı geliştirmek, yaşama ve ilişkilere dair bilinci geliştirmek için drama kursu açtıklarını belirtilerek, çocuğun etrafında olup bitenin farkına varabilmesi, ayrıntıları görebilmesi, farklı bir bakış açısıyla değerlendirme yapabilmesini ve duyarlı olmasını hedeflediklerini kaydettiler.

ÇOCUKLARIN GELİŞİM SÜREÇLERİNE ETKİ EDEN KİŞİLİK ÖZELLİKLERİNİN BELİRGİNLEŞMESİ SAĞLANIYOR

Yaratıcı Drama Eğitmenliği / Liderliği programının beş aşamalı eğitimini tamamlamış başarılı eğitimcilerin öncülüğünde HBB Şehir Tiyatrosu bünyesinde yer alan oyun salonunda gerçekleşen drama dersleriyle, 5- 6 yaş arası çocukların farkındalık, bağımsız düşünme, sosyal ve psikolojik duyarlılık, yaratıcılık, estetik gelişim, kendine güven duyma ve karar  verebilme becerilerinin gelişmesi eğlenceli oyunlar eşliğinde sağlanıyor.

HBB Şehir Tiyatrosu yetkilileri, 5- 6 yaş yaratıcı drama çalışmalarının her cumartesi saat 10.30 ile 13.30 saatlerinde Çekmece Sahnesi’nde ücretsiz olarak çocuklarla buluşacağını belirtti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.