Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

HBB tarafından başlatılan köprü çalışmaları bitme aşamasına geldi

HBB tarafından başlatılan köprü çalışmaları bitme aşamasına geldi
63 okunma
27 Temmuz 2016 - 13:20

Samandağ Belediyesi ve Hatay Büyükşehir Belediyesi dayanışmasıyla kalıcı hizmetler gerçekleştiriliyor.HBB tarafından inşa edilen köprüyle beraber Samandağ ilçe sınırlarında bulunan önemli bir imar hizmetinin  daha vatandaşın hizmetine sunulacağı ifade edildi. Vatandaşlar bu hizmetle birlikte ulaşım sorununun çözüleceğini ifade ederek bu hizmeti gerçekleştiren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş Ve Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir ,emeği geçen herkese teşekkür ederek, kalıcı hizmetlerin gelecek kuşaklara da bırakılacak en önemli miras olduğunu ifade ettiler.

Samandağ Belediyesi  Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yer tespiti yapılan ve  Hatay Büyükşehir Belediyesi  Fen işleri Daire Başkanlığı tarafından yapımı sürdürülen ilçe girişindeki Cumhuriyet Mahallesi sınırlarında bulunan  köprü çalışmasında sona gelindi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan köprü çalışmaları bitme aşamasına geldi. 27 metre uzunluğunda 12 metre genişliğinde yapılan köprü inşaatı çalışmaları 10 adet yaklaşık 25 metre derinliğinde I 100 çapında fore kazıklar sağlam zemine ulaşma çalışmalarının ardından Fore kazıkların temelleri atıldı. A1-A2 ayaklar dökümü bitirildi. Ricat duvarlarının yapımına başlandı. Köprü çalışmasının en kısa sürede bitirilerek hizmete açılacağı bildirildi.

Cumhuriyet Mahallesinde yeni kurulan köprü ile ilgili çevre esnafıyla yaptığımız görüşmede memnuiyetini dile getirirken köprünün kurulmasıyla çevrenin genişleyeceğini ve İlçenin bir merkezi haline geleceğini söylediler.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.