Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

‘Hediyem Kur’an Olsun’ kampanyasına Kırıkhan’dan 1050 adet Kur’anı Kerim gönderildi

‘Hediyem Kur’an Olsun’ kampanyasına Kırıkhan’dan 1050 adet Kur’anı Kerim gönderildi
10 okunma
20 Ocak 2016 - 11:26

Türkiye Diyanet Vakfı Kırıkhan Şube Başkanı Müftü Mekki SOLMAZ, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan “Hediyem Kur´an Olsun” projesi ile imkânı olmayan kişilere Kur´an-ı Kerim hediye edileceğini belirtti.

Konu ile ilgili olarak bilgi veren Kırıkhan Müftüsü Mekki SOLMAZ; “Hediyem Kur´an Olsun” projesi ile hayırseverlerin bağışlarıyla temin edilecek olan Kur´an-ı Kerimlerin, gerek Türkiye´de gerekse yurtdışında Kur´an-ı Kerim bulunmayan yerlere, ihtiyaç duyan, ancak satın alma gücü olmayan kişi ve kurumlara ulaştırılacağını; özellikle de son zamanlarda yurtdışında yoğun bir şekilde Kur´an-ı Kerim talebiyle karşılaşıldığını dolayısıyla yurtdışında ihtiyaç duyulan coğrafyalarda, yurtiçinde de okullara, yurtlara, hastanelere, cezaevlerine, Kur´an kurslarına, yoksullara ve hafızlık öğrencilerine ulaştırılmak üzere; Kur´an-ı Kerim ve Kur´an-ı Kerim mealleri dağıtımına yönelik bir kampanya düzenlendiğini ve bu amaçla Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı koordinesinde Kur´an-ı Kerim´in çağlar üstü evrensel mesajını olabildiğince geniş kitlelere ulaştırmak, onu okuma, anlama ve yorumlama konusundaki çabaları desteklemek amacıyla ‘Hediyem Kur´an Olsun´ kampanyası başlatıldığını söyledi.
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hediye edilecek Kur´an-ı Kerim´in mealinin de farklı dillerde basılacağını vurgulayan müftü SOLMAZ; “Hediyem Kur´an Olsun” projesi, farklı dillerde oluşturulan mealleriyle daha çok insanın Kur´an-ı Kerim´e ulaşmasına, onu anlamasına, hayatına Kur´an´la anlam kazandırmasına ve İslam dininin doğru anlaşılmasına da katkı sağlayacağını ifade etti.

Bağışların SMS ve Online bağış olarak ta yapılabileceğine dikkat çeken SOLMAZ, başlatılan kampanya doğrultusunda, Türkiye Diyanet Vakfı üzerinden açılacak banka hesaplarına ve SMS mesajlarına yapılacak yardımlarla temin edilecek Kur’an-ı Kerimlerin, dünyanın ihtiyaç duyulan her yerindeki kişi ve kuruluşlara ulaştırılacağını belirtti.

Projenin uzun soluklu olduğunu vurgulayan Kırıkhan Müftüsü Mekki SOLMAZ şunları kaydetti: “Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yürütülen bu proje, Kur’an-ı Kerimi tüm gönüllere ulaştıracak bir projedir. Bağış yapmak isteyen Müslümanlar bu hayra katılarak kısa mesaj, banka veya elden bağış yöntemiyle istediği miktarda Kur’anı ihtiyaç duyan kişi ve kurumlara ulaştırabilir. Böylelikle Kur’an sayesinde bir gönül köprüsü kurulacaktır. Proje için özel ve her türlü bilginin edinilebileceği (www.hediyemkuranolsun.com) web sayfası hizmete açılmıştır. Tüm GSM operatörlerinden 4333 nolu SMS numarasına 12 TL, online bağış yöntemleriyle yurt içinde 8 TL, yurt dışında ise kargo bedeliyle birlikte 12 TL tutarında bağış ile Kur’an-ı Kerimlerimiz ilk etapta Balkanlar ve Orta Asya’da 18 ülkeye ulaştırılacaktır.” diye konuştu

Son olarak verdikleri destek ile ilgili olarak bilgi veren Kırıkhan Müftüsü SOLMAZ; “Kampanya süresince bu güne kadar Kırıkhan ilçemizden yaklaşık 1050 Kur’an-ı Kerim hediye gönderildi. Gerek vaaz ve irşad programlarında gerekse diğer etkinliklerde üzerinde hassasiyetle durduğumuz bir konu olması nedeniyle Kırıkhan’lı kardeşlerimizden bu bağlamda yoğun bir katılım sağladık. Bu bağlamda katkı sunan tüm kardeşlerimi tebrik ediyorum. Konuya olan hassasiyetimizden dolayı 7/24 tüm saatlerde bağış alınmaktadır. Tüm Din gönüllüsü kardeşlerim bu meyanda gerekli duyarlılığı göstermektedirler.” Dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.