Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hüseyin Çelik Hatay’a Geldi

Hüseyin Çelik Hatay’a Geldi
51 okunma
10 Mart 2014 - 10:52

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “Alevileri yok saydığınız zaman Aleviler yok olmuyor. Onları görmemezlikten geldiğiniz zaman onlar oyunun dışına çıkmıyor. Alevi kardeşlerimiz ister bize oy versin, ister vermesin, onlar bu toplumun birer saygın ferdidir. Alevilik bir Türkiye ve dünya gerçeğidir” dedi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Hüseyin Çelik, partisinin Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Sadullah Ergin’e destek vermek amacı ile geldiği Antakya’da  düzenlenen toplantıya katıldı.

Meclis Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Hatay Büyükşehir Belediyesi Projelerinin Lansmanı” toplantısında bir konuşma yapan Çelik, Aleviliğin bir Türkiye ve dünya gerçeği olduğunu söyledi.

TÜRKİYE’DE UNSURLAR ÖTEKİLEŞTİRİLDİ

Hatay’ın, Osmanlı dönemindeki çoğulcu kültürün en tipik şehirlerinden birisi olduğunu ifade eden Çelik, kentte Türk, Arap, Kürt, Sünni, Alevi, Musevi, Hristiyanların yaşadığını hatırlatarak, “Çoğunluk olanlar az olan insanlara karşı saygısını yitirirse gerçek anlamda bir hukuk devleti olunamaz. Tek Partili dönemde Türkiye’de birçok unsur ötekileştirildi. Elimizi vicdanımıza koyup muhasebe yapmak zorundayız. Türkiye’de, gayrimüslimler, Kürtler, Aleviler ötekileştirildi, birçok hakları gasp edildi. Bu hakları gasp edilen ve ötekileştirilen insanların hepsiyle ilgili olarak AK Parti döneminde çok önemli değişimler, reformlar yapıldı.”

100 ÖZELLİĞİMİZ VARSA 90’I AYNI

“Bunların mimarlarından birisi de Sadullah Ergin’dir. Birileri Türkiye’deki bu farklılıkları farklı yöne çekmeye çalışabilir. Burada Alevi kardeşlerimiz var. Alevilik bir Türkiye, dünya gerçeğidir. Alevileri yok saydığınız zaman Aleviler yok olmuyor. Onları görmemezlikten geldiğiniz zaman onlar oyunun dışına çıkmıyor. Alevi kardeşlerimiz ister bize oy versin, ister vermesin, onlar bu toplumun birer saygın ferdidir. 100 özelliğimiz varsa Alevi kardeşlerimizle 90’ı ortaktır. 10 farklılığımızdan dolayı birbirimizin gırtlağına sarılmamıza gerek yoktur. Bunu temenni edenler kötü niyetlilerdir ve bu toplumun hayrını düşünen insanlar değillerdir.” dedi.

HATAY’I ÖNEMSİYORUZ

Hatay’ı önemsedikleri için eski bakanlarından Sadullah Ergin’i büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterdiklerinin altını çizen Çelik Ergin’den övgüyle bahsetti.

Ergin’in çıraklık dönemini Ak Parti Grup Başkanvekilliğinde geçirdiğini belirten Çelik, “Bir eski bakanlar vardır birde eskimeyen bakanlar vardır. Ben Sadullah Ergin için eskimeyen bakan diyorum. Çünkü en zor dönemde yaptığı adalet Bakanlığını büyük bir başarıyla yürüttü. İnşallah Hataylı onun değerini bilir.” dedi.

O ELİ KIRMAK HER VATANDAŞIN GÖREVİDİR

Yaptığı konuşmada 17 aralık operasyonuna da değinen Çelik, “Tüyü bitmemiş yetimin hakkına kim el uzatıyorsa o eli kırmak namuslu olan her vatandaşın görevidir, bizim namus borcumuzdur. Kim yolsuzluk, usulsüzlük, yanlışlık yapıyorsa bunun hesabını vermeli  sonuna kadar biz de bunun takipçisi olmalıyız. Bunda hiçbir tereddüt yok. Biz bunları milletin ferasetine havale ederiz. Birileri, proje üretiyor, destanlar yazıyor, icrat yapıyor birileri dedikodu, fitne, ses kayıtları üretiyor. Artık halkımız bunlara itibar etmiyor.” dedi.

Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü de kutlayan Bakan Çelik, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin’e başarılar dileyerek sözlerini tamamladı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.