Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

Hüseyin Yayman Adalet ile Kültür ve Trizm Bakan Yardımcılığına getirildi

Hüseyin Yayman Adalet ile Kültür ve Trizm Bakan Yardımcılığına getirildi
34 okunma
07 Ocak 2016 - 15:24

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararına göre,  Kültür ve Turizm Bakan Yardımcılığı’na Kırıkhanlı hemşehrimiz Doç. Dr. Hüseyin Yayman getirildi.

7 Haziran 2015 seçimlerinde İstanbul’dan Milletvekili seçilen, 1 Kasım yenilenen seçimlerde ise aday gösterilmeyen Hüseyin Yayman, gözardı edilmeyerek Adalet ile Kültür ve Turizm bakan yardımcılıklarına getirildi.

Göreve gelir gelmez ilk demecini veren Hüseyin Yayman, “Hatay’a ve Kırıkhan’a hizmet etmek benim boynumun borcudur. Öncelikle beni bu göreve layık görenleri mahçup etmeyip, ardından Hatay’ımıza ve Kırıkhanımıza gerekli yatırımların yapılmasını sağlayacağım.” dedi.

Hatay’ın ve Kırıkhan’ın Kültürel ve Turizm yönünden zengin değerlere sahip olmasına rağmen, bugüne kadar yeterli yatırımı alamamasının ardından, Hüseyin Yayman’ın Bakan yardımcılığına getirilmesi bölgemez için büyük bir şans olarak değerlendiriliyor.

Hemşehrimiz Hüseyin Yayman’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

HÜSEYİN YAYMAN KİMDİR?

Hüseyin Yayman, 1969 yılında Hatay’ın Kırıkhan İlçesi’nde dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitiren Yayman, daha sonra Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde “Türkiye’nin İdari Reform Tarihi” isimli doktora teziyle unvanını aldı.

Doktora tezini tamamladıktan sonra bir süre ANAR ve SETA’da danışman ve araştırmacı olarak görev yaptı.

Doç. Dr. Hüseyin Yayman Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde öğretim üyeliği yaptı. Köşe yazarlığı da yapan Yayman, Hükümet tarafından başlatılan “Çözüm Süreci” kapsamında “Akil İnsanlar Heyeti”nde de yer aldı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.