Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

İl genelinde Trafik işaretleri montajı yoğunlaştı

İl genelinde Trafik işaretleri montajı yoğunlaştı
23 okunma
11 Ocak 2016 - 12:12

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Ulaşım Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, il genelinde yaya ve araç trafik güvenliğini arttırmak için seferber oldu.

HBB ekipleri, kazaların ve trafik sıkışıklığının önüne geçebilmek amacıyla trafik işaretleri montajını yoğunlaştırarak can güvenliği temelinde çalışmalarını hızla sürdürüyor.

EKİPLER, TRAFİK İŞARETLERİ MONTAJINI İL GENELİNDE YOĞUNLAŞTIRDI

Kentin pek çok yerinde gerçekleştirilen yol çalışmaları ile trafiği rahatlatmayı amaçlayan HBB ekipleri, yolları şerit ayırıcı esnek delinatör ile böldü. Şerit ayırıcı delinatörleri, yol güvenliğini arttırmak ve yol çizgilerine yardımcı olmak amacıyla şerit ihlalleri oluşabilecek noktalara yerleştiren ekipler, böylelikle trafikte yaşanacak olası kazalarda can ve mal güvenliğini maksimum düzeye taşıyarak çalışmalarını sürdürdü.
DELİNATÖRLER, OLASI KAZALARDA CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİ ARTTIRMAK ÜZERE MONTE EDİLİYOR

Yol tabelaları ve yol çizgilerini destekleyici bir işlev gören şerit ayırıcı delinatörler, trafik işaretleri ile şerit ihlallerini engelleyerek araç kullanıcılarının trafikte daha güvenli bir seyir yapmasını sağlıyor.
HBB Ulaşım Daire Başkanlığı ekiplerinden alınan bilgiye göre, monte işlemleri yürütülen şerit ayırıcı delinatörlerin trafik işaretleri, şehir içi trafiğinde tehlike arz eden noktalarda, kavşaklarda, yaya geçitlerinde ve okul önlerinde trafik güvenliğine katkıda bulunarak, trafikte yaşanan hız kaynaklı kazaları minimize etmeye yardımcı bir işlev üstleneceği ifade edildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.