Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

İskenderun’da ”Engelliyim Engel Tanımam” projesi başvuruları başladı

İskenderun’da ”Engelliyim Engel Tanımam” projesi başvuruları başladı
11 okunma
22 Aralık 2017 - 15:12

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,”Engelliyim Engel Tanımam” projesine başvuruların başladığını belirtti.

Belediye Başkanı Seyfi Dingil, konu ile yaptığı açıklamada, başvuruların İskenderun Belediyesi içerisinde bulunan Sodes proje ofisine şahsen başvuruda yapılabileceğini söyledi.

BAŞVURULAR ŞAHSEN YAPILACAK

Daha önce proje ile ilgili olarak finansman sözleşmesinin imzalandığını belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,”proje kapsamında eski 3m garden’da bulunan atölyede 16-45 yaş arası engelli vatandaşlarımıza kilim dokumacılığı, ahşap oymacılığı ve süs çalıları yetiştiriciliği eğitimleri düzenlenecektir. Kurs başvuruları 09.02.2017 tarihine kadar İskenderun Belediyesi Sodes proje ofisine yapılabilecektir. Başvurular proje ofisine şahsen yapılması gerekmektedir ”dedi.

EĞİTİMLER ESKİ 3M’DE VERİLECEK

Eğitimlerin eski 3m’de verileceğini belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,”kilim dokumacılığı kursu öğrenci kapasitesi 10 eğitim süresi 280 saat, ahşap oymacılığı kursu 664 saat 10 öğrenci ve süs yetiştiriciliği kursu 10 öğrenci 144 saat verilecektir. Bizim amacımız toplumun her kesimine hizmet etmektir. Göreve geldiğimiz ilk günden bugüne kadar engelli vatandaşlarımızın yanında olduk olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.