Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

‘Karneni Getir Kumbaranı Götür’

‘Karneni Getir Kumbaranı Götür’
20 okunma
28 Ocak 2016 - 11:40

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), çocuklarımıza tasarruf bilincini aşılamak adına “Karnenizi Getirin, Kumbaranızı Götürün” projesini hayata geçirdi. Genel Müdürlük, bu proje kapsamında karnesini getiren ilkokul öğrencilerine kumbara dağıtıyor.

İlkokul öğrencilerinde tasarruf, ekonomi, bütçe, plan bilincinin oluşması ve gelişmesi amacıyla “Damlaya Damlaya Göl Olur, Damlacıktan Sel Olur” atasözünden esinlenerek böyle bir projeye imza attıklarını bildiren Genel Müdürlük, HATSU bütün ilçe hizmet binalarındaki veznelerde ve mahallelerde toplam 40 bin adet kumbaranın dağıtılacağını açıklayarak, proje sayesinde öğrencilerin ekonomide aktif olacaklarını belirtti.

HATSU İdaresi, hayata geçen projeye yönelik şu açıklamaya yaptı: “ Dünyamız ancak su ile var olabilir. Sudan tasarruf etmek dünyamızın geleceğine en büyük katkıdır. Tasarruflu olmak da tamamen kişilerin elinde durumlardan birisidir. Elimizdekilerin kıymetinin bilinmesi, onları israf etmeyerek birikim sağlayabilmemiz ve hem dünyamız hem de kendimiz için tedbir alabilmemiz adına. Geleceğimizin temeli olan çocuklarımızın tasarruf alışkanlığı evde başlıyor, onları tasarrufa yönlendirmek gelecekte daha mutlu daha başarılı olmalarını, yaşamlarını daha rahat sürdürmelerini sağlayabiliriz. Unutulmamalıdır ki “Damlaya Damlaya Göl Olur, Damlacıktan Sel Olur.”
HATSU İdaresi, bu kapsamda bütün ilkokul öğrencilerini karneleriyle birlikte HATSU ilçe binalarına beklediklerini açıkladı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.