Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kaymakam Uygur’un yeni yıl mesajı

Kaymakam Uygur’un yeni yıl mesajı
19 okunma
29 Aralık 2017 - 17:23

Sevinç ve üzüntüleriyle bir yılı daha geride bırakırken yeni umutlarla yeni bir yıla girmenin heyecan ve mutluluğunu yaşamaktayız. 2017 yılının ardından yeni yılda, toplumsal hayatımızda daima sağduyunun, hoşgörünün, kardeşliğin, sevgi ve saygının hakim olması en büyük arzumuzdur.

Ülkemizin gelişimine paralel olarak hızla gelişen Altınözü ilçemizin her alanda kalkınması ve halkımızın refahı için bireysel ve kurumsal olarak sorumluluklarımızın bilinci içinde, bugüne kadar sürdürdüğümüz çalışmaları, 2018 yılında da aynı anlayışla sürdürme kararlılığı içindeyiz. Geride bıraktığımız yılda ilçemizin tanıtımı açısından önemli olduğunu düşündüğümüz “Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivalini” gerçekleştirdik. Festival kapsamında açılışını gerçekleştirdiğimiz Tokaçlı Mahallemizde bulunan Zeytin Müzesini turizme kazandırdık. Altınözü Zeytini ve Zeytinyağını ve Altınözü’nü Tanıtan Belgesel Film çekimlerini tamamladık. Yunushan Roma Nekropol alanının projesini Belediyemiz adına Hatay Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından projesini yaptırdık. 120 Milyonluk bir ekonomiye sahip olan Zeytin sektörünün büyümesi için Altınözü Zeytinyağının Coğrafi İşaret Kazanması ve Markalaşması çalışmalarını gerçekleştirdik.

Eğitim alanında; ilave 44 derslik 2017 programına alındı ve ihalesi yapıldı.2018 yılı için ise iki adet yurt, bir adet Ortaöğretim kurumu ve ilave 48 derslik için çalışmalarımız devam ediyor. Spor alanında; 2 adet Kapalı Spor Salonu ihalesi yapıldı ve inşaatlarına başlanıldı. Hacıpaşa,  Mayadalı Halı Sahaları ihalesi yapıldı. Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezi içinde, Türkiye Futbol Fedarasyonu tarafından bir adet halı saha yapımı gerçekleştirdik.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız aracılığıyla, ihtiyaç sahibi 69 vatandaşımızı yeni evlerine kavuşturduk. “Bitki Yetiştiriciliği, İş Makineleri Yepyeni Hayatlar ve Pamuk Eller Yöresel Ürünler Üretiyor”  SODES projelerimiz ile Kalkınma Bakanlığı’ndan destek alarak ilçemizin istihdamına katkı sağladık.

Ülkemizde bulunan Suriyeli misafirlerin barınmaları ve her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için kurulan merkezlerden birisi de İlçemiz Boynuyoğun Mahallesinde bulunmaktadır. Yaklaşık 160 bin metrekare alan üzerine kurulu Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezi’nde toplam 8308 Suriyeli misafirimiz yaşamaktadır. Kamp dışındaki mahallerimizde toplam 12.000 Suriyeli misafirimiz yaşamaktadır. Sadece Altınözü ilçemizde 20.000 Suriyeli misafirimize ev sahipliği yapmaktayız. Bu kardeşlerimize en iyi şekilde ev sahipliği yapma noktasında çalışmalarımızı aralıksız sürdürdük.

2017 yılı içerisinde ilçemiz için önemli öncelikler arasında yer alan, Hükümet Konağı, İlçe Jandarma Komutanlığı Hizmet Binası, Zeytincilik Araştırma Enstitüsü, TOKİ konutları ve ilçemizin il merkeziyle bağlantısı olan yolların, duble yol olarak 2018 yılı yatırım programına alınması, Hacıpaşa-  Demirköprü, Karbeyaz–Altınözü yollarının standartlarının yükletilmesi, mahalleler arasıyollarda, KIRDES programı çerçevesinde sıcak asfalt çalışmasının yapılması, istihdam ve ekonomik açıdan, Hayvancılık OSB ve Zeytincilik OSB’nin en kısa zamanda yatırımcıyla buluşmasının sağlanması gibi öncelikli konularda yoğun bir çalışma gayreti içerisinde olduk. 2018 yılı içerisinde bu konularda çalışmaya devam edeceğiz.

Altınözü’müzün başta huzur ve güvenlik olmak üzere her anlamda daha yaşanabilir bir ilçe haline gelmesi için kamu kurum ve kuruluşlarımız, Belediyemiz ve sivil toplum kuruluşlarımız ile koordinasyon içinde önemli bir yılı geride bıraktık. 2018 yılında da hep birlikte daha güzel bir Altınözü için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle yeni yılın Altınözü’nde yaşayan vatandaşlarımıza yönelik kamu hizmetleri noktasında, bir önceki yıla göre daha da mutlu edeceğimiz bir yıl olmasını diliyorum.2017 yılı içerisinde, bizler bu coğrafyada bağımsız ve rahat yaşayalım diye, kendilerini bu topraklara feda ederek şahadete ulaşan Anadolu’nun evlatlarını unutmayacağımızı ve onların miraslarına sahip çıkacağımızı bir kez daha hatırlatmak isterim. 2018 yılının İlçemize, Ülkemize ve tüm Dünyaya barış ve huzur getirmesini dileyerek tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyorum.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.