Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kerimoğlu, Uzm. Dr. Osman Sünger’i ziyaret etti

Kerimoğlu, Uzm. Dr. Osman Sünger’i ziyaret etti
7 okunma
11 Aralık 2017 - 22:49

Türkiye Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu, geçtiğimiz hafta sonu ve hafta içinde Konya, Kayseri ve Batman illerinde bulunan dernekleri ve Batman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Osman Sünger’i makamında ziyaret ederek yeni görevi için hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Kerimoğlu konuyla ilgili şunlara yer verdi; Konya Mevlana Talasemi Hastaları ve Aileleri Yardımlaşma Derneği’nin düzenlediği 3 Aralık Dünya Engelliler günü programına katılarak hasta ve hasta aileleri ile birlikte olarak dernek yöneticileri ve hastaların sorunlarını dinleyerek çözülmesi yönünde çalışmalar başlatacaklarını dile getirdi. Kayseri Talasemi ve Lösemililer Derneği’nin açmış olduğu hasta ve hasta aileleri konukevinin açılışına katılan Kerimoğlu yönetici ve hastalardan gelen sorun ve istekleri dinleyerek gereğini yetkililere ileteceğini dile getirdi.

Geçtiğimiz hafta içinde Türkiye Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu; Batman Talasemi ve Lösemililer Derneği Başkanı Meleddin Yıldırım’ı ziyaret ederek dernek çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Bölge’de yaşanan sorunlar konusunda Dernek Başkanı Meleddin Yıldırım bilgiler aktarırken daha sonra Batman Bölge Hastanesi Talasemi Merkezini ziyaret eden Kerimoğlu, hastaların tedavi olduğu bölümle ilgili incelemeler de bulunarak yetkililerden bilgiler aldı. Ardından İl Sağlık Müdürlüğü görevine yeni atanan Uzm. Dr. Osman Sünger’i makamında ziyaret eden Kerimoğlu ve Meleddin  Yıldırım hayırlı olsun dileğinde bulundular.

Kerimoğlu ayrıca federasyonun çalışmaları kapsamında 22-23 Aralık 2017 tarihleri arasında Batman ilinde hekim, hasta ve hasta ailelerine yönelik olarak yapacakları birer günlük bölgesel eğitim çalışmaları hakkında bilgiler aktararak bu konuda İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Osman Sünger’den eğitim çalışmasının desteklenmesi yönünde talepte bulundular.

İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr.Osman Sünger’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Batman ilinde talasemi konusunda yapılan çalışmalardan Kerimoğlu’na bilgiler aktararak hastalığın önlenmesi ve mevcut hastalarında sorunlarının çözülmesi için dernek ve federasyon yetkilileriyle birlikte ortak çalışmalar yapılmasının önemine değindi.

Kerimoğlu, ziyaretinin anısına Uzm. Dr. Osman Sünger’e plaket takdim etti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.