Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan belediye başkanı Yavuz’dan 3 aralık engelliler günü mesajı

Kırıkhan belediye başkanı Yavuz’dan 3 aralık engelliler günü mesajı
38 okunma
01 Aralık 2017 - 15:21

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

Başkan Yavuz mesajında, engelli vatandaşların hayatın tüm alanlarında varlık göstermelerine yardımcı olma hususunda devlete de topluma da önemli görevler düştüğünü ve Kırıkhan Belediyesi olarak kendilerinin de Sosyal Sorumluluk bilinciyle Engellilerimize yönelik evde temizlik ve bakım projesi başlattığını belirtti.

Son yıllarda engellilere yönelik özellikle farkındalık çalışmalarının olumlu sonuçlar verdiğine dikkat çeken Başkan Yavuz,  sözlerine şöyle devam etti:

“Bu önemli gün, engelli insanları anlayabilmek açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Çünkü Engelli kardeşlerimizin gündelik hayatta karşılaştıkları sorunlar hepimizin sorunudur.

Bu gün gerek sosyal yaşamda gerekse iş yaşamında kendilerine çok zor yer bulan ve yaşamın birçok alanında çeşitli engeller ile karşılaşan engelli insanlarımızın farkına vararak onlarla birlikte yaşadığımızı unutmamız gerekiyor. Bu nedenle fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan tam iyi olma hali olarak tanımlanan sağlığın korunması ve geliştirilmesi için çaba sarf edilmelidir. Engelli vatandaşların hayatın tüm alanlarında varlık göstermelerine yardımcı olma hususunda devlete de topluma da önemli görevler düşüyor.

Engelli bireylerimizi topluma kazandırmak ve hayatlarını kolaylaştırabilmek için küçük büyük herkesin, hepimizin yapabileceği birçok şey var. Bizlerde ilçemizde farkındalık ve erişebilirlilik çalışmalarına hız verdik. Temizlik İşleri Müdürlüğümüz vasıtasıyla evlerinde işlerini tek başına göremeyen yaşlılarımızla birlikte engelli bireylerimize yönelik “Evde Bakım ve Temizlik” projesini başlattık. Hayat bir imtihan ve hepimiz farklı bir şekilde imtihan oluyoruz. Yarınımız için kendimizin dahi engelli olmayacağımıza dair bir garantimiz yok.

Engelli olmak bir tercih meselesi değil. Bu nedenle engelli kardeşlerimizin işini kolaylaştırmak, önlerini açmak ve onların hayatlarını kolaylaştıracak projelerle onları mutlu etmek bizim için bir insanlık vazifesidir. Hepimize düşen en önemli görev, engelli kardeşlerimizin günlük hayatta daha fazla var olmalarını sağlamak ve engelli bireylerimizi topluma faydalı birer fert olarak hayata kazandırmaktır” Dedi.

Kırıkhan’da engellilerin eğitimine ayrı bir önem verdiklerini ve belediye tarafından yapılan desteklerle Kırıkhan Engelliler Derneğini faaliyete geçirdiklerini ve kurulan dernek vasıtasıyla engelli bireylerimizin dernek içerisinde bilgisayar, spor gibi çeşitli etkinliklerle hayatlarını farklılaştırmayı hedeflediklerini belirten Başkan Yavuz “3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla da tüm engelli kardeşlerimizin bu önemli günlerini canı gönülden kutluyorum ve engelsiz yaşam geçirmeleri için herkesi engelli kardeşlerimize destek olmaya davet ediyorum” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.