Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan’a modern semt pazarı müjdesi

Kırıkhan’a modern semt pazarı müjdesi
34 okunma
08 Aralık 2017 - 10:24

Cumartesi semt pazarının 2018 yılı başında temeli atılıp aynı yıl içerisinde tamamlanarak hizmete açılacak.

Kırıkhan’da Pazartesi, Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günleri kurulan semt pazarları konusunda, vatandaşlar kadar sürücülerde büyük rahatsızlıklar yaşıyordu.

Özellikle, bu mahallelerde semt pazarları kurulduğunda ulaşım adeta duruyor ve ulaşım noktasında büyük sorunlar yaşanıyordu. Yine, semt pazarlarının kurulduğu kesimlerde oturan vatandaşlarda sık sık evlerine girme konusunda yaşadıkları sıkıntıları dile getiriyorlardı.

Konuyla İlgili Kırıkhan Belediyesinden yapılan açıklamada ‘Cumartesi pazarının bulunduğu kesimde bulunan işyeri sahipleriyle anlaşarak Belediyemiz tarafından satın alındı. Cumartesi semt pazarının 2018 yılı başında temelinin atılıp aynı yıl içerisinde tamamlanarak hizmete açılmasını hedefliyoruz. Altı oto park, üstü 3 katlı semt pazarının inşaatına yakın bir zamanda başlayacağız. Modern bir şekilde düzenlenecek olan semt pazarı her gün açık kalacaktır. Modern Semt Pazarının hizmete girmesiyle pazar ve pazartesi günleri kurulan semt pazarlarını iptal edeceğiz. İleriki bir süreçte ise Gündüz mahallesinde kurulan çarşamba pazar yerini de ayrı bir düzenlemeyle halkımızın hizmetine sunacağız. Kırıkhan halkının hak ettiği hizmetleri teker teker gerçekleştiriyoruz. Modern semt pazarlarının açılmasıyla birlikte cadde ve sokaklar satıcılar tarafından işgal edilmeyecek ve düzenlilik sağlanmış olacaktır. Ayrıca halkımız da taze taze günlük olarak sebze ve meyve ihtiyacını karşılamış olacaktır. İlçe halkımıza hayırlı olsun.’ denildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.