Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan’da Çok Amaçlı Tesis’in temeli atıldı

Kırıkhan’da Çok Amaçlı Tesis’in temeli atıldı
52 okunma
22 Nisan 2015 - 20:01

Belediye Başkanı Ayhan Yavuz’un Sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan sosyal ve kültür amaçlı  sosyal tesisin temeli atıldı.

Bu sosyal tesiste çok amaçlı salon 2  adet  100’er kişilik sinema salonu ve modern kafeteryadan oluşmaktadır.

Bu temel atma törenine bölge Milletvekilimiz Mehmet Öntürk, Belediye Başkanı Ayhan Yavuz Ak Parti  Kırıkhan İlçe Başkanı  Av. İbrahim Karaömer ve yönetim kurulu üyeleri , Ak Parti Kırıkhan Kadın kollu Başkanı Songül Turan ve Yönetim Kurulu Üyeleri , Ak Parti Kırıkhan Gençlik Kolları Başkanı Tayfur Elitaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri , Belediye meclis üyeleri Ticaret ve Sanayi odası Başkanı İbrahim Cesur, İlçe Jandarma Komutanı , İlçe Emniyet Müdürü ve daire amirleri, muhtarlar , sivil toplum kuruluşları , çok sayıda yerel basın mensubu ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Sosyal tesisin temel atma töreninde eski Belediye Başkanı İsmail Turan  kısa konuşmasında böyle bir tesise ilçemizin ihtiyacı vardı .Bu tesis ile gençlerimiz zararlı ve kötü alışkanlıklardan uzak duracak faydalı  kültürel ve sosyal faaliyetler gibi faydalı çalışmalar yapacak dedi.

Belediye Başkanı Ayhan Yavuz Rahmet dolu bu güzel günde ilçemize faydalı eserler kazandırmaktan gurur duyuyorum. Bu onuru sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyorum.

Beyazıd-ı Bestami Hazretleri manevi havasını teneffüs ederek ona yakışır büyük hizmet yarışındayım.

Bölge Milletvekili Mehmet Öntürk’ün  büyük destekleri hizmetlerimizde emeği büyük olmuştur huzurlarınızda ona sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum diyerek konuşmalarını yaptıkları hizmetlerle sürdürdü.

Fatih,Barbaros ,408 Evler ,menderes mahallelerinin büyük problemi olan çöp toplama  merkezini  kaldırarak buranın Rehabilitasyon projesini  hazırlayarak  Büyükşehir belediyesine sunduk. Burasının güzel bir park olmasını gerçekleştirmeye gayret ediyoruz. Çalışmalarımız ise;

Belediyemize 21 tane araç alarak araç filomuzu genişlettik .

Beyazıd-ı Bestami Hazretleri türbesinin tüm işlerinin belediye olarak üstlendik. Delibekirli çayı peyzaj çalışmasını başladık.

Parke tesisini kurduk 210 bin metre kare ürettik bunu 250 bin daha üretmeyi hedefliyoruz.

38 km ilçemize soğuk beton asfalt döşedik. Kanatlı caddemizi 15 Mayıs’a kadar asfaltlama çalışmasına başlayacağız. Taş ocağını belediyemize kazandırdık. Mahallelerimize  5 adet park kazandırdık.

3 adet semt spor sahası yapımına başladık.

10 bin adet fidanı toprakla buluşturduk. Hedefimiz 100 bin fidan dikmek  hedefimiz yeşil bir kent oluşturmak . İlçemiz için ihtiyaçlarından kültür merkezi projemiz tamam. Toplam inşaat alanı 6310 m2 olan kültür merkezimizin temelini 2-3 ay gibi kısa sürede atacağız. Bu bölgemizin en güzel kültür merkezi olacak.

Kent ormanı projemiz 1500 dönümlük alan üzerinde  çocuk köyü , tarih yolu ve Osmanlı köyü gibi projelerimiz mutfağımızda hazır. Geçici hayvan barınagı, kendi imkanlarımızla  kurdugumuz çiçek yetiştirme seramız hazır. Kent konseyimizi kurduk. Okul,camii,kimsesizlere ve yardıma muhtaçlar için temizlik ekibi oluşturduk. Nikah salonu oluşturduk. Öğrenci kampüsü içerisinde ilk etapta 1 anadolu lisesi yapılacak 400 ögrenci yurdu projemiz hazır.

Sağlık meslek yüksek okulu ile bir fakülteyi ilçemize kazandırma çalışmamız son aşamada.

Fatih mahalesindeki  Vatandaşlarımızın tapuları son aşamasına gelindi.

Kırıkhan spora maddi manevi destegimiz tamdır. Artık 2. Ligde görmek istiyoruz. Kentsel dönüşüm çalışmalarımız devam ediyor .500 sosyal konut çalışmalarımız devam ediyor diyen Başkan Yavuz hizmetleri kendi imkanlarımız ölçüsünde kendimiz yapıyoruz, İlçemiz artık layık ve hak ettiği hizmetlere kavuşacaktır . Bütün vatandaşlara sivil toplum kuruluşlarına bütün katılımcılara seslenerek  bizleri onurlandırdınız teşekkürlerimi sunuyorum. Temelini attığımız tesisi kendi öz kaynaklarımızla 8 ayda yapacağız Allah hayırlara vesile kılsın.

Milletvekilimiz Mehmet Öntürk’e parti teşkilatıma Belediye meclis üyelerine,belediye personeline ve tüm katılımcılarına şahsım ve Belediyemiz adına teşekkür ederim diyerek dualarla sosyal tesisin temeli atıldı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.