Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan’da ‘’Gençlik Milli Hazinemiz İçin Yarışıyor’’ Projesi

Kırıkhan’da ‘’Gençlik Milli Hazinemiz İçin Yarışıyor’’ Projesi
741 okunma
02 Ocak 2019 - 10:38

Gençlik projeleri destek Programı 2018-I kapsamında Gençlik Spor Bakanlığı tarafından desteklenmeye uygun görülen Kırıkhan İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin ‘’Gençlik Milli Hazinemiz İçin Yarışıyor’’ Projesi kapsamında  çeşitli etkinlikler düzenlendi.

1.hafta;  Tanıtım-İlçe Okullarının daveti-faaliyetlere katılacak öğrencilerin okullar bazında belirlenmesi gerçekleştirildi ve   2.haftası ;  Sekiz kategorili hazine adası oyunları oynandı (akıl oyunları, koordinasyon oyunu, beceri oyunu, spor faaliyeti,Yer-yön bulma (oryantring) oyunu,Genel Yetenek -Genel Kültür yarışması) Gençlerden alınan geri dönüşler ve eğlenerek katılım göstermeleri bizi mutlu etti.

Hazine adası oyunlarının kazananları ile  03.01.2019 da İstanbul Kültür Turu ; Hazine adası oyununun kazanan gençleri( Kırıkhan Anadolu İ.H.L) ile İbn-i Sina MTAL gençlik grubu öğrencilerinin İstanbul’un tarihi ve kültürel yerlerini İbn-i Sina MTAL Proje Koordinatörü Özlem Burakçın ve Matematik Öğretmeni Necati Mazmanoğlu eşliğinde gezdirilecek.

4.haftada ise Gezide maddi değeri olmayan magnet ,ayraç gibi hediyeler alan tur öğrencileri,yarışmadaki gençlik grubu üyelerine hediyelerini verip deneyimledikleri geziyi paylaşacaklar.

Kırıkhan İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Kemal Ceylan “Bu projede amacımız Projenin amacı ise ilçedeki Gençlerin ortak bir amaç etrafında birlikte uyumlu çalışmalarını, sosyal uyum içinde beceri ve yeteneklerini sergilemelerini ve hayatı bütünleştirerek gençlerin milli değerlerimizi yakından tanımasını sağlamaktır.” dedi.

Bu proje sayesinde gençlerimiz Tarihi değerlerimizi görmek için yarıştılar ve çok verimli bir faaliyet gerçekleştirdik diyen Ceylan, Katılım gösteren tüm Kırıkhan Lise gençlerine ve öğretmenlerine teşekkür ediyoruz dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.