Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kitaplar Benim Arkadaşım

Kitaplar Benim Arkadaşım
69 okunma
30 Mart 2013 - 17:28

Mart ayının son haftası ile Nisan ayının ilk haftası arasında yapılan Kütüphaneler Haftası’ etkinlikleri kapsamında bu yıl Antakya Cemil Meriç Halk Kütüphanesi en çok kitap okuyan çocuk okuyucusunu seçti.

Antakya İnönü ilköğretim okulunda okuyan 3. Sınıf öğrencisi Ömer Fatih Yıldırım 405 kitap okuyarak kendi yaş grubunda rekor kırdı.

Hatay genelinde 405 kitap okuyarak arkadaşlarına büyük bir örnek oldu. Kütüphane’nin çok güzel bir yer olduğunu belirten kitap kurdu Ömer Fatih Yıldırım; “ kütüphane çok güzel bir yer. Büyükler için güzel kitaplarda var. Herkesi kitap okumaya davet ediyorum. Kitaplar benim arkadaşım gibi” dedi.

Sınıf öğretmeni Murat Tunç ;” Kitap okumak için bütün çocuklarımızı teşvik ediyoruz. Ömer Fatih okulun ve Hatay’ın gururu oldu. Sınıfta ve okula örnek bir model oldu. Onun bu başarısı kütüphane kayıtlarında artış gerçekleştirdi. İlk dönemde aynı başarıyı göstermişti.” şeklinde konuştu.

İnönü ilköğretim Okul Müdürü Halef Güçlü ; “Okulumuzun zeki çocuklarından biri. Çocuklara ve büyüklere çok güzel bir örnek oldu. Milli Eğitim Bakanlığının “Okullar Hayat Bulsun Projesi” kapsamında okulumuzun koridorlarına kütüphane yaptıracağız inşallah. Gençlik Bölümü üyelerinden 99 kitap okuyan Fatma Bulut’a ve Yetişkin bölümü üyelerinden 175 kitap okuyan Nezih Okuyucu’ya ve okulumuzda okuyan Çocuk bölümü üyelerinden 405 adet kitap okuyan Ömer Fatih Yıldırım’a teşekkür ediyorum. Bizleri sevindirdiler.” diye konuştu.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.