Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kültür Bakan Yardımcısı Yayman Demokrasi Nöbetinde

Kültür Bakan Yardımcısı Yayman Demokrasi Nöbetinde
70 okunma
25 Temmuz 2016 - 15:38

15 TEMMUZ darbe girişimin ardından her gece DSİ Parkı’nda düzenlenen demokrasi nöbeti aralıksız devam ediyor. Demokrasi nöbetine katılan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Hatay üzerinden hesap yapanlara, alandaki halkın en büyük cevabı verdiğini söyledi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından 9 gündür meydanlarda olan vatandaşlara Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman’da destek verdi.

Yayman, DSİ Parkında toplanan vatandaşlara seslenerek, “Biz yarın tarihte unutulacağız. Ama Türk milleti inşallah soysuz, FETÖ’cü cuntanın darbesine karşı tarih yazacak” dedi.

Yayman, 81 vilayette yeni bir tarih yazıldığını belirterek, “Hatay Türkiye’nin toplamı. Hatay üzerinde hesap güdenlere, bu meydan birçok mesaj veriyor. Bugün Hatay’ın ana vatana katılışının 77. yıl dönümü. O büyük komutanın dediği gibi, 40 asırlık Türk yurdu düşman işgalinde kalmadı ve kalmayacak. Bundan sonra da Hataylılar kendi iradelerine sahip çıkacak. Hatay diyor ki ‘Biriz, beraberiz ve hep birlikte Türkiye’yiz.’ Biz yarın tarihte unutulacağız. Ama Türk milleti inşallah soysuz, FETÖ’cü cuntanın darbesine karşı tarih yazacak. Bunların inine gireceğiz. Cumhurbaşkanımıza müdahale etmek isteyen, TBMM’ye, demokrasimizin mabedine tecavüz etmek isteyenlere bu millet en güzel cevabı verecek. FETÖ’cü soysuz cunta, şerefsiz, alçaklar, sizlerin, parlamentonun iradesiyle bir daha geri gelmemek üzere tarihin çöplüğüne gidecek. FETÖ elebaşı Fethullah Gülen de hesap verecek. İnşallah darağacında sallandığını göreceğiz. Yarın tarihçiler bunu yazacaklar, bundan bahsedecekler ve hürmetle anacaklar” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.