Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kurumların İşbirliğinde Sıtma ve Leishmaniasis Eğitimi ve Toplantısı Düzenlendi

Kurumların İşbirliğinde Sıtma ve Leishmaniasis Eğitimi ve Toplantısı Düzenlendi
23 okunma
18 Mayıs 2015 - 17:14

Kurumların İşbirliğinde Sıtma ve Leishmaniasis Eğitimi ve Toplantısı Düzenlendi

Sağlık Bakanlığı, Klimud Parazitoloji çalışma grubu ve Mustafa Kemal Üniversitesi işbirliği ile 14-15 Mayıs tarihleri arasında Sıtma ve Leishmaniasis eğitimi ve toplantısı düzenlendi. Toplantıda, halk sağlığı sorunu olarak devam eden sıtma ve şark çıbanı konusunda Türkiye’nin farklı illerinde çalışan Mikrobiyoloji ve Dermatoloji uzmanlarına iki gün boyunca tanı ve tedavi kursu verildi. Kurs eğitimine MKÜ Tıp Fakültesi Parazitoloji Anabilim Dalı ev sahipliği yaptı.

Şark çıbanı eğitimi ve kursu MKÜ Tıp Fakültesi Parazitoloji Anabilim Dalı başkanı Prof. Dr. Gülnaz Çulha tarafından verildi. Tedavi kursu ise MKÜ Tıp Fakültesi Dermatoloji AD öğretim üyesi Çiğdem Doğramacı ve Doç. Dr. Salih Gürel tarafından verildi. Sıtma konusunda Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji AD öğretim üyesi Prof. Dr. Fadile Zeyrek eğitim verdi. MKÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Önlen Sıtma ve Tedavi konulu konferans verdi.

Kursta, Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Parazitoloji AD öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Özbilgin, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Parazitoloji Bilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Gülay Akarsu, Hitit Üniversitesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşegül Taylan Özkan görev aldı.

Sağlık Bakanlığından Bulaşıcı Hastalıklar daire Başkanı, Hatay İl sağlık Müdürü ve Temsilcileri ve pek çok katılımcı toplantıda katkı ve görüşlerini paylaştı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.