Lütfü Savaş Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacak mı?

  • Haberin Tarihi: 15 Mart 2013
  • www.hatayvatan.com
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Lütfü Savaş Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olacak mı?

Bugün Hatayvatan.com Web TV ve KRT Hatay FM’in ortak yayınında “Gündem Özel” programına katılan Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı konusunda açıklamalar yaptı.

“Gündem Özel” programı sunucusu Rahmi Vardı’nın programın sonunda “Lütfü Savaş Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığına Aday olacak mı?” şeklindeki sorusuna Lütfü Savaş şöyle açıklık getirdi.

Lütfü Savaş:

“Bu konu gerçekten bana her zaman soruluyor. En son İskenderun’da soruldu orada da verdiğim cevabı sizlere anlatayim. Brifingde basın mensuplarına tanıtım yapmıştım hizmetlerimiz hakkında, orada gazetecilere dönüp “Anlattıklarıma göre sizce başarılı mıyım? diye sorduğumda Başkanım anlattıklarınıza göre başarılısınız cevabını aldım. Ben de başarılıysam ve Hatay’ın merkez ilçesinin Belediye Başkanıysam Hatay Büyükşehir Belediyesine aday olmam lazım dedim. Eğer başarısızsak herhangi bir yerde aday olmayacağımı, gidip Doktorluğa dönerim veya Öğretim üyeliği yaparım dedim.

Bu işi ciddi konuşmak gerekirse 3 boyutlu ele almak lazım. Birincisi millet boyutu.. Yani Hataylı hemşehrilerimin bakış açısı önemli. İkincisi Partimizin bu konuda bakışı önemli, Sayın Başbakanımızdan Yerel Teşkilatımıza kadar.. Üçüncüsü ise Ailemizin bakış açısı.. Bu üçlü oturursa Hataylı hemşehrilerim onayı verip, partimiz destekler ve sağlığımız da elverirse adaylığım olur. Tek başımıza istememizle olmaz. Bu üç tane faktörün bir arada olması lazım. Bu faktörler oluşursa Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olacağım.” açıklamalarını yaptı.

AÇIKLAMALARIN TAMAMINI VE PROGRAMIN GENİŞ ÖZETİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Hatayvatan.com Özel Haber // Linkli kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.

Bir Yorum Yazın