Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Divan Toplantılarına Devam Ediyor

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Divan Toplantılarına Devam Ediyor
8 okunma
18 Nisan 2013 - 10:43

İlçe Divan toplantılarının ikinci turunun onuncusunu Dörtyol’da gerçekleştiren MHP Hatay İl Teşkilatı Dörtyol da coşkulu  bir kalabalıkla karşılanmış, burada MYK üyesi  eski Gen .Başkan Yardımcısı Hamit Ayanoğlu ve katılımcılardan bazıları ile İl Başkanı Adnan Akdaş birer konuşma yaparak Ülke meseleleri hakkında bilgi vermişlerdir.

İl Başkanı Adnan Akdaş yaptığı konuşmada ;

İmralı adasının yol olduğunu ,BDP milletvekillerinin son on beş  günde 3 kez adaya gittiklerini belirttikten sonra ;Başbakan ,  katil apo ile neleri  görüştürmekte, nelerin pazarlığını yapmaktadır? Türk milletinin nasıl bölüneceğini mi konuşmaktadır? Başkanlık sistemini müştereken nasıl kuracaklarından mı bahsetmektedir? İmralı canisinin özgür kalması, teröristlerin diğer siyasi bölücülerin saflarına getirilmesi için anayasada yapılacak değişimler için gerekli adım ve girişimleri nasıl hazmettireceğini mi planlamaktadır? dedikten sonra Başbakan, bağımsız Kürdistan’ın kurulması için ikna mı olmuş veya bunu kabullenmek durumunda mı kalmıştır demiş ve  süreç laflarıyla eşkıya başının  türbülansına kapılan, kanlı cazibesine aldanan Başbakan ve hükümeti, akıl almaz şekilde milletimizin emanetlerine leke sürdürmektedir diyerek Hükümet PKK’nın dümen suyuna girmiş, bölücülüğün kodesine kendi rızasıyla düşmüş, terör örgütü maalesef psikolojik üstünlükler elde etmiştir diyerek buna Türk Milletinin asla rıza göstermeyeceğini belirtmiştir.

Daha sonra söz alan MHP eski genel başkan yardımcısı ve MYK üyesi  Hamit Ayanoğlu; ülkemizin geleceğinin katil  apo’ya teslim edildiğini belirttikten sonra  bebek katili apo’nun istek ve direktifleri ile hükümet karar almakta, bu acizlikte bizleri üzmektedir demiş  akil adamlar proje sinin de cani apo’nun istekleri doğrultusunda oluşturulduğunu belirterek, akil denen bu adamların suda gezen tehlikeli mayınlar gibi ne yapacaklarını neyi konuşacaklarını bilmeden ağızlarında ne barışı olduğunu bilmedikleri bir barış ve analar ağlamasın söylemiyle dolaştıklarını basının pohpohlamasıyla da ülke kurtarıcısı duruma  getirildiklerini belirterek  yüce Türk Milleti oynanan oyunları bilmeli ve bu hükümetten acilen kurtulması için gereken cevabı inşallah sandıkta bir tokat gibi şakırdayarak vermelidir demiştir. Irak, Mısır, Libya’yı ve Suriye’yi unutmayalım bir olalım, birlikten kuvvet doğar diyerek uyanık olmamız gerektiğini  gerekirse 1918 deki heyet-i nasihaya direnen birer Mehmet Akif, H.Suphi Tanrıöver, H.Basri Çantay olup gerekli cevabı vermeliyiz demiştir.

Dörtyol ilçe Başkanı Adem Cihan ise yaptığı konuşmada; Dörtyol’da mahalli seçimleri tekrar kazanacaklarını belirttikten sonra bu bize yetmeyecektir  Allah’ın izniyle Büyükşehir Belediyesini de alıp Hatayı MHP’nin kalesi yapacağız demiştir. Ülkemizin tarihi ve tehlikeli  günler geçirdiğini, Türk Devletinin de zor günler geçirerek  sınav verdiğini belirttikten sonra  her zamankinden daha akıllı ve uyanık olmalıyız demiş Dörtyol’a kazandırdıkları parti binası hakkında da   kısaca  bilgi vermiştir. Daha sonra söz alan;

Dörtyol Belediye Başkanı  Fadıl Keskin konuşmasında; Dörtyol da  bugüne kadar  güzel işler yaptıklarını belirterek   ilçemizin ve beldemizin önemli konularını masaya yatırdık dedikten sonra yaptıkları hizmetler hakkında bilgi vermiş; içilemeyecek hale gelen suyumuzu tekrar içeceğimiz kaliteye ulaştırdık, kanalizasyon sisteminin ihalesini yaparak çalışmaya başladık, yollarımızın bazılarını asfaltladık bazılarına parke taşı döşedik demiş arıtma tesisimizin temel atma töreni için genel başkanımızı beklediğimizi  söyleyerek, Dörtyol’umuza yakışır yeni otogar yapacaklarını belirttikten sonra Atatürk evi ve ilk kurşun evinin restorasyonunun bittiğini ufak tefek eksiklerinin kaldığını vurgulamış, yaptıkları onlarca hizmeti açıkladıktan sonrada  belediyenin sosyal çalışmaları hakkında da bilgi vererek  ilçe başkanımızdan  Allah (C.C) razı olsun böyle dönemde divan toplantısına ihtiyaç vardı böylece yaptıklarımızın bir kısmını açıklama fırsatı buldum demiştir.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.