Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

MKÜ Doç. Dr. Tülin durgun yetim’in kumpaslarla ilgili açıklaması

MKÜ Doç. Dr. Tülin durgun yetim’in kumpaslarla ilgili açıklaması
12 okunma
02 Aralık 2017 - 15:26

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik kumpasların esas hedefinde Türkiye’nin olduğunu söyledi.

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, gazetecilere yaptığı açıklamada, son dönemlerde Türkiye’nin dünya devlerine kafa tutması, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dik duruşunun bazı çevreleri rahatsız ettiğine dikkati çekti.

Ülkemiz üzerinde oynanan oyunların Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alarak başlandığını ifade eden Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, şöyle konuştu:

“Ülkemizin her alanda dış güçlere meydan okuması, Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlü ve dirayetli bir devlet olduğunu kanıtlaması, görüyoruz ki dış güçleri harekete geçirdi. Ne yazık ki, bu dış güçlerin oyununa gelmemeliyiz, bizi birbirimize düşürmek istiyorlar. Özellikle de bunu Cumhurbaşkanımızın üzerinden yaparak, ülkemiz birbirine kırdırılmak isteniyor. Bu provakatif kokan eylemlere, sözlere karşı çok uyanık olmalıyız. Bizim için mesele vatan, bayrak ve millet olduğu zaman gerisi teferruattır.

Şu anda Cumhurbaşkanımıza ve ailesine yönelik yapılan kumpasların ABD ve FETÖ güdümünde yapıldığını bilmeyen yoktur. Milletimiz bu kumpaslara itibar etmiyor, çünkü kimlerin bu tezgahı hazırladığını çok iyi biliyor. Başından beri milletimiz Cumhurbaşkanımızın yanında yer almasına karşın, halen bazı çevrelerin oyuna gelmesini üzüntüyle karşılamaktayız. Ama biz moralimizi bozmayacağız. Etnik, kimlik, din, mezhep farkı gözetmeksizin Türkiye etrafında kenetleneceğiz. Ne ABD’ye ne FETÖ’ye, ne de NATO’ya pabuç bırakmayacağız.”

İSLAMOFOBİ KONFERANSLARI DEVAM EDECEK

Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, geçtiğimiz günlerde bazı bölgelerde sunmuş olduğu ‘İslamofobi’nin büyük ilgi gördüğünü belirterek, “Biz yola çıkarken insanlarımıza doğruları anlatmak için yola çıktık. Bunu yaparken de Başbakanımızın isteği, Cumhurbaşkanımızın bizi motive etmesiyle gerçekleştirdik ve büyük bir keyifle, azimle yola çıktık. Allah kısmet ederse konferanslarımızın ikinci bölümüne yakın bir tarihte de devam edeceğiz. Çünkü dış güçlerin pompalamasıyla İslam üzerinde yalan-yanlış bilgiler beyan ediliyor. Bu algıyı hep birlikte yıkacağız. Biz birbirimize kenetlenirsek, birbirimizi seversek, birbirimize değer verirsek ve saygı gösterirsek başarılı oluruz. Biz eğer bu coğrafyanın insanları olarak bir birimize kenetlenebilirsek inanın dışarıdan hiç kimse gelip de bizim ağzımızın tadını bozamaz” diye konuştu.

Yetim, son olarak ‘İslamofobi’ konferansların ikinci bölümünü programın belirlenmesinin ardından önümüzdeki günlerde tarihini açıklayacaklarını sözlerine ekledi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.