Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

MKÜ, Doğaka İle İşbirliği Protokolü İmzaladı

MKÜ, Doğaka İle İşbirliği Protokolü İmzaladı
60 okunma
23 Temmuz 2013 - 10:43

Hatay ilinde, bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak şekilde üniversite-sanayi işbirliklerinin desteklenmesi amacıyla 22 Temmuz günü  “Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı ve Mustafa Kemal Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü“ imzalandı.

Protokole, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih GÜDER, , Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Fatih CAN,  Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreter V. Onur Yıldız, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Program Yönetim Birim Başkanı Erdal İlbay, Mustafa Kemal Üniversitesi Üniversite Sanayi İşbirliği Geliştirme Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi (MÜSİGEM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Erdoğan Kanca ve MÜSİGEM Uzmanları katılım gösterdi.

DOĞAKA ve MKÜ’nün işbirliği kapsamında; Mustafa Kemal Üniversitesi Üniversite Sanayi İşbirliği Geliştirme Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi (MÜSİGEM)’in üniversite-sanayi işbirliğini geliştirmek, bu alanda ulusal-uluslararası fonların etkin şekilde kullanılması amacıyla oluşturduğu proje ofisi yetkilileri ile DOĞAKA uzmanlarının birlikte çalışma, bilgi, uzmanlık ve deneyim paylaşımı konusunda ortak çalışma yapılacaktır.

Bu çerçevede, Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerimizde 5449 sayılı kanun gereğince bölgesel kalkınmadan sorumlu kuruluş olan DOĞAKA ile Hatay ilinde kurulu Mustafa Kemal Üniversitesi arasında stratejik işbirliklerinin gerçekleştirilmesi; bu işbirlikleri sonucunda bölgede proje geliştirme yetkinliğinin artırılması, DOĞAKA’nın bölgesel kalkınmadaki aracı rolünün desteklenmesi ayrıca Mustafa Kemal Üniversitesi ile Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansının birbirleriyle olan iletişim ve işbirliği altyapısının güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

   Prortokol öncesi bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder,  bu protokolün sadece iki kurum arasında sınırlı kalmayıp, ileri dönemlerde de il bazında faaliyet gösteren kurumların proje birimleri ile MÜSİGEM’in istişareli ortak çalışmalara imza atması temennisinde olduklarını ifade etti. Rektör Güder, “Bu ortak çalışmaların gelecekte üniversitenin de içinde bulunduğu bir ortak proje birimi ağının oluşturulmasını sağlayacaktır. Bu da uzun vadede hem ilin kendi kendini kalkındıracak hem de proje yazma oranı açısından rekabet gücünü arttıracaktır” dedi.

DOĞAKA Genel Sekreter Vekili Onur Yıldız protokol öncesi yaptığı konuşmasında, DOĞAKA olarak son dönemde yapmış oldukları faaliyetler ile gelecek dönemde yapmayı amaçladıkları faaliyetler hakkında bilgi verdi. DOĞAKA Genel Sekreter V. Yıldız ayrıca, Üniversite bünyesinde faaliyete giren MÜSİGEM ile hangi alanlarda ortak proje çalışmaları yapılabileceği, çizilmesi gereken yol haritası hakkında aydınlatıcı bilgileri katılımcılarla paylaştı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.