Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

MKÜ’de Mezuniyet sevinci

MKÜ’de Mezuniyet sevinci
92 okunma
09 Temmuz 2017 - 13:03

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mimarlık Fakültesi ve Ziraat Fakültesi tarafından 2016-2017 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreni düzenlendi.

Üniversitemiz Tayfur Sökmen Kampüsü tören alanındaki program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Yoğun katılımın olduğu programda mezun öğrenciler adına konuşma yapan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencisi Gizem Arslan:” Çok zorlu bir yarışın ardından üniversiteye gireriz sonra daha zor bir maratonu sonlandırırız ve esas mücadele mezuniyetten sonra başlar. Sayın hocalarım bizi biz yapan sizlere teşekkürü bir borç biliriz. Fedakar ailelerimiz sizler bizleri bu günlere getirebilmek için çok emek sarf ettiniz. Biz dünyanın hangi köşesinde hangi işi yapıyorsak yapalım, her zaman vatanımız ve milletimiz için çalışmanın yüksek gururunu taşıyor olacağız. Lisans hayatımız boyunca bizleri bir elmas gibi işleyen hocalarımıza, ailelerimize ve bizim mutluluğumuza ortak olanlara teşekkür ediyorum. “ dedi.

Büyük heyecanın ve mutluluğun yaşandığı törende Üniversitemiz adına Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Veysel Eren bir konuşma yaptı.

Bu günün mezunlar, aileler ve üniversite için gurur ve mutluluk dolu bir gün olduğuna değinen Prof. Dr. Veysel Eren, istikbalimizin teminatı, vatanımızın gerçek sahibi, birlik ve beraberliğimizin sigortası ve ülke olarak medeniyetler üstüne çıkmamızı sağlayacak olan öğrencilerin mezuniyet sevinçlerini paylaşmak için toplandıklarını belirtti.

Dünyada ve özellikle coğrafyamızda terör örgütlerinin, kadın-erkek, yaşlı-çocuk demeden masum insanları tehdit etmekte olduğunu ifade eden Prof. Dr. Eren: “ Birçok ülke gibi ülkemiz de çeşitli terör örgütlerinin hedefleri arasında yer almaktadır. Bu vesile ile milletimizin büyük azim, feraset ve kararlılığıyla geri püskürttüğü ve birinci yılını geride bıraktığımız hain 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımızı; vatanımızın her köşesinde ve sınırlarımızın ötesinde ülkemizin bekası ve milletimizin esenlik, huzur ve selameti için canını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle; gazilerimizi şükranla anarak konuşmama başlamak istiyorum. “ dedi.

Mustafa Kemal Üniversitesi olarak bugüne kadar 65 binin üzerinde öğrenciyi mezun ettiklerini belirten Veysel Eren bu yıl da yaklaşık dört bin öğrenci mezun ederek ülkemizin nitelikli iş gücüne katkıda bulunduklarını söyledi.

Öğrencilere bundan sonraki yaşamlarında tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Veysel Eren: “Mesleğinizde iyi bir yere gelmek istiyorsanız, bilgi ve donanımlarınızı geliştirerek kendinizi rakiplerinizden farklılaştırmanız gerekmektedir.  Yabancı dilinizi geliştirin, yenilikleri takip edin, sosyalleşin, meslek gruplarıyla bağınızı kuvvetlendirin ve sürekli okuyun. Hepsinden önemlisi uğruna can verecek değerleriniz, idealleriniz ve hayalleriniz olsun. Geleceğe umutla bakın, umudu asla kaybetmeyin.” dedi.

Sözlerini mezunların bu güne gelmesinde büyük pak sahibi olan başta anne ve babaları olmak üzere hocalarına teşekkür ederek sonlandıran Prof. Dr. Veysel Eren törene katılanları selamlayarak kürsüden ayrıldı.

Açılış konuşmalarının ardından plaket ve belge takdimine geçildi.

Fen Edebiyat Fakültesini birincilikle bitiren Fatma Ağbaht’a plaket ve belgesi Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kılınç tarafından verilirken, fakülte ikincisi Yahya Avcı ile fakülte üçüncüsü Nazlı Çakıl’a plaket ve belgeleri Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Mert tarafından verildi.

Güzel Sanatlar Fakültesini birincilikle bitiren Berna Orhan, fakülte ikincisi Safure Ersöz ve fakülte üçüncüsü Naki Kömürcü’ye plaket ve belgeleri Üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yusuf Önlen tarafından verildi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini birincilikle bitiren Gizem Arslan’a plaket ve belgesi Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Veysel Eren tarafından verilirken, fakülte ikincisi Mahmut Ateş ile fakülte üçüncüsü Kemal Benli’ye plaket ve belgeleri, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Songül Kakilli Acaravcı tarafından verildi.

Mimarlık Fakültesini birincilikle bitiren Zeynep Özgen’e plaket ve belgesi Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Veysel Eren tarafından verilirken, fakülte ikincisi Çağlar Süzer ile fakülte üçüncüsü Zeynep Yıldırım’a plaket ve belgeleri Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmi İşler tarafından verildi.

Ziraat Fakültesini birincilikle bitiren Gamze Tamgüç’e plaket ve belgesi Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Kılınç tarafından verilirken, fakülte ikincisi Beyhan Kaplan ile fakülte üçüncüsü Sahiha Cansu Paçal’a plaket ve belgeleri Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Okan Şener tarafından verildi.

Belge ve Plaket takdiminin ardından kep atma törenine geçildi. Öğrencilerin büyük bir sevinç ve heyecanla keplerini havaya fırlattığı törende öğrenci ve ailelerin coşkusu ve gururu görülmeye değerdi.

Mezuniyet töreni törene katılan konuklara müzik dinletisi eşliğinde sunulan mezuniyet pilavı ikramı sonrası sona erdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.