Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Mobilya İhtisas Sanayi Sitesinin Temeli Atılıyor

Mobilya İhtisas Sanayi Sitesinin Temeli Atılıyor
85 okunma
15 Ekim 2014 - 14:01

Hesob Başkanı A. Kadir Teksöz yaptığı açıklamada, Mobilya İhtisas sanayi sitesinin temeli atılacak 17 Ekim 2014 Cuma Günü Saat 10.30 tüm halkı beklediklerini ifade ederek; “ 17 Ekim 2014 Cuma Günü Saat 10.30 da Narlıca’daki Mobilya İhtisas sanayi sitemizin temeli atılacaktır. Sanayi ve Ticaret bakanımız Sayın Fikri Işık ve eski adalet bakanımız Hatay milletvekili Sayın Sadullah Ergin ve diğer protokolün ve esnaf ve sanatkârlarımızın katılımıyla temel atma töreni yapılacaktır tüm dostlarımız davetlidir.

Bu projenin gerçekleşmesinde en büyük pay sahibi Hatay milletvekilimiz Sayın Sadullah Ergin ve eski Hatay valimiz emniyet genel müdürümüz M. Celalettin Lekesizdir. Bütün emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Bugün itibariyle 7 bin kişinin istihdam edildiği ve yıllık ortalama olarak yaklaşık 60 milyon liralık ihracatın yapıldığı Antakya’nın lokomotifi Mobilya sektörünü parlak günler bekliyor. Narlıca mahallesinde resmi temeli atılacak ‘Antakya Mobilyacıları İhtisas Sanayi Sitesi’ bittiğinde istihdam edilen rakam 7 binden 15 bine, 60 milyon lira olan ihracat rakamının ise 500 milyon liraya kadar yükselmesi bekleniyor.

Mevcut bugünkü çalışma kapasitesi ile sektör bünyesinde yaklaşık 7 bin kişinin istihdam edildiğini ve yıllık olarak yaklaşık 60 milyon liralık ihracat yapıldığını” söyledi. Sanayi sitesinin 2016 yılında bitirilip faaliyete geçmesi ile beraber kısa bir zaman dilimi içerisinde istihdamın rahatlıkla ikiye katlanacağını, ihracat için ise 500 milyon liraya çıkacağını söyleyen Teksöz:  “ İyi bir mekân olmadan olmuyor. Ekonomik alanda ticari faaliyette bulunan sektörler ile imalat yapan ticarethanelerin mekânının geniş ve çalışmaya uygun olması gerekiyor. Bu alanda önemli bir gelişme olacak. Sitenin bitimiyle birlikte Hatay ekonomisi şahlanacak” dedi. Toplam 465 bin metrekare alan üzerinde kurulan Antakya Mobilyacıları İhtisas Sanayi Sitesi’nin 2016 yılı sonu itibarı ile tamamlanması planlanıyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.