Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Polonya’dan MKÜ’ye Erasmus Ziyareti

Polonya’dan MKÜ’ye Erasmus Ziyareti
7 okunma
09 Mayıs 2013 - 16:28

Avrupa Birliği Yaşamboyu Öğrenim Programlarından (LLP) olan ve öğrenci, öğretim elemanı ve idari personelin karşılıklı değişimine olanak sağlayan Erasmus programı kapsamında, Polonya’da bulunan University of Technology and Life Sciences in Bydgoszcz Üniversitesinden Dr. Tadeusz Leppert ve Prof. Dr. Elwira Sliwinska 22 Nisan – 3 Mayıs 2013 tarihlerinde Mustafa Kemal Üniversitesi  Mühendislik Fakültesi ve Ziraat Fakültesi’ni ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında Polonyalı misafir öğretim üyesi Dr. Leppert, Makine Mühendisliği bölümü öğretim elemanları ve öğrencilerine “Üretim işlemlerinin çevreye etkileri” konulu, Prof. Dr. Sliwinska ise Ziraat Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencilerine “Bitki yetiştiriciliğinde biyoteknoloji” konulu seminer verdi. Seminerler sonrasında öğrencilerle bilgi alışverişinde bulunan misafir öğretim üyeleri gösterilen ilgiden oldukça memnun kaldıklarını belirtti.

Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder’in Erasmus programına önem verdiği, bu tip değişim ziyaretlerinin kültürlerarası etkileşimi arttırarak uluslararasılaşmayı desteklediği, 2012-2013 akademik yılında Erasmus programı kapsamında öğrenim amacıyla 140 öğrencinin, staj amacıyla da 30 öğrencinin daha gönderilmesinin planlandığı, aynı dönemde Avrupa’dan 20 öğrencinin Mustafa Kemal Üniversitesinde  öğrenim gördüğü, öğretim elemanı değişiminde ise Erasmus programı ile ders verme ve eğitim alma amacıyla yaklaşık 45 öğretim elemanının gönderileceği ayrıca toplamda 25 öğretim elemanının da üniversiteyi ziyaret etmesinin beklendiği bildirildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.