Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Radyo ve Televizyon Sahiplerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

Radyo ve Televizyon Sahiplerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür
11 okunma
09 Ocak 2018 - 13:46

Yerel Bölgesel Radyo ve Televizyon Sahipleri Derneği Başkanı Ümit Babacan bir açıklama yaparak Yerel Bölgsel Radyo ve Televizyonların sorunlarının çözülmesi konusunda adımların atılması talimatı veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Yerel ve Bölgesel Radyo Televizyon Sahipleri Derneğinden yapılan açıklama şu şekilde;

Yerel ve Bölgesel Radyo Televizyon Sahipleri Derneği olarak yaşanılan sıkıntılarla ilgili daha önce birçok girişimde bulunmuştuk. Derneğimizin kurucu üyelerinden olan Kaçkar TV’nin sahibi Adnan Onay’ın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşme sırasında yaşanılan sorunlarımızı kendisiyle paylaşmıştır.

Bu görüşmeden sonra Cumhurbaşkanımızın sıkıntıların çözümü için ilgili bakanlığa komisyon kurulması talimatı vermişti. Derneğimiz tarafından yapılan görüşmeler Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca kurulan komisyon tarafından yapılan çalışmaların sonuna gelindi.

Bu çalışmalar sonucunda Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından 06/01/2018 tarihli açıklama da; yerel yayıncıların yaşadıkları sıkıntılarının farkında olduklarını ve bu amaçla ilk etapta uygun şartlarda uydu üzerinden yayın hizmeti sağlayabilecek tarifeler oluşturduklarını, bu kapsamda yapılan çalışmalar sonucunda uydu yayın başına maliyetleri 2 Mbps kullananlar için yaklaşık yüzde 40, 3 Mbps kullananlar için ise yaklaşık yüzde 60 indiren tarifeleri hazırladıklarını dile getirmiştir.

Dernek olarak yaptığımız çalışmalar ve kurucu üyemiz Adnan Onay’ın büyük gayretleri, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla ilgili Bakanlıkça kurulan komisyonun çalışmaları sonucunda yapılan düzenleme için başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, kurucu üyemiz Adnan Onay’a ve Bakanımız Ahmet Arslan’a teşekkür ediyoruz.

Düzenlemenin şimdiden tüm yerel televizyonculara hayırlı olmasını diliyor, Dernek olarak yapılan düzenlemenin takibi ve diğer sıkıntılarımızın da giderilmesi için çalışmalarımıza büyük bir titizlikle devam edeceğimizi bildiririz.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.