Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Ramazan Ayında Susuzluk Bellerini Büktü

Ramazan Ayında Susuzluk Bellerini Büktü
20 okunma
01 Ağustos 2013 - 14:42

Antakya merkezde bulunan iki ayrı mahallenin birer sokağında yaşayan vatandaşlar, yaklaşık 1 yıldır içme suyu problemi yaşıyor. Yaz, kış su sorunu yaşadıklarını dile getiren mahalle sakinleri, sorunun çözümü için yetkilileri göreve çağırdı.

Antakya’nın Esentepe Mahallesi 25. sokak ve Çekmece Beldesine bağlı Yeşilkent Mahallesi 354. sokak sakinleri, yaklaşık bir yıldır su sıkıntısı çekiyor. Aralarından bir yol geçen iki mahalle de aynı sıkıntıyı paylaşıyor. Öte yandan mahallede yaşanan su sıkıntısından aynı bölgede bulunan Yüksel Kemal Behzatoğlu Anadolu Lisesi de olumsuz etkileniyor.

Evlerinde yaz kış fark etmeksizin su sıkıntısı çektiklerini, temel temizlik ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını belirten mahalle sakinleri su gelmediği için çareyi akrabalarından bidonlarla evlerine su taşımakta bulduklarını söylüyor.

Su sıkıntısını her zaman yaşadıklarını ancak en büyük zorluğu Ramazan ayı nedeniyle bugünlerde yaşadıklarını belirten mahalle sakini Abdülgani Fidanboy, yetkililerden biran önce bu susuzluğa çare bulmalarını istedi. Mahalle halkı olarak sürekli mağdur olduklarını evlerine su gelmediğini aktaran Fidanboy, ellerine boş bidonları alıp su buldukları yerlerden doldurduklarını dile getirdi.

Mahallede yaşanan su sıkıntısının Çekmece Belediyesi’nden kaynaklandığını düşünen mahalle sakinleri, Antakya Belediyesi’ne de su aboneliği açtırarak bu sorunu çözmeye çalıştıklarını ancak hem Çekmece Belediyesi hem de Antakya Belediyesi tarafından mahallelerine su verilmediğini belirtiyorlar.

Seslerinin yetkililer tarafından duyulmasını ve sorunlarına bir çözüm bulunmasını isteyen mahalle sakini Abdülgani Fidanboy şöyle konuştu;“Biz yaklaşık olarak bir yıldır bu mahallede oturuyoruz. Yaz kış susuzlukla mücadele ediyoruz. Su kesilmesin diye hem Antakya Belediyesi hem de Çekmece Belediyesine abone olduk. Ancak ne Antakya Belediyesi ne de Çekmece Belediyesi ekipleri bizim sorunumuzla ilgilenmiyor. Mahalle halkı olarak perişan durumdayız.

Önceden 70-80 lira su faturası geliyordu biz su geldiği için bunu hiç dert etmeden ödüyorduk. Ama şimdi gelen su faturası 10-15 lira arasında. Bu da gösteriyor ki bize su gelmiyor. Bizim mahalle sakinleri olarak tek isteğimiz suya kavuşmak. Yetkililerden konuyla ilgili yardım bekliyoruz.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.