Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Saadet Partisi Hatay’da imza kampanyası başlattı

Saadet Partisi Hatay’da imza kampanyası başlattı
53 okunma
03 Mayıs 2018 - 13:40

Çalışkan “Cumhurbaşkanı adayımıza verilecek imza, ülkenin normalleşmesine, kuvvetler ayrımın yerleşmesine, adaletin tesisine, hukukun üstünlüğüne katkı sağlayacaktır”

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili kahvaltılı basın toplantısında medya mensuplarıyla bir araya geldi

Basın toplantısına Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen, Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Murat Berber, Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Ege, Saadet Partisi İl Müfettişi Hamza Çalışkan, Antakya İlçe Başkanı Abdulhadi Bük, Defne İlçe Başkanı Mehmet Aydoğan ve çok sayıda gazeteci katıldı.

Basının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda Saadet Partisi GİK Üyesi Dr. Necmettin Çalışkan yaptığı konuşmada; “Bildiğiniz gibi Genel Başkanımız Sn. Temel Karamollaoğlu Cumhurbaşkanı adayımız oldu. Genel başkanımız son zamanların en çok konuşulan, duruşuyla, kamplaşmayı önleyecek birleştirici üslubu,  sorunlara çözüm yaklaşımıyla hemen her kesimin teveccühünü kazanmış durumda.

En az 100 bin imza ile Sn. Temel Karamollaoğlu’nu göstereceğiz. Partili partisiz herkesin bu imza sürecinde desteğini bekliyoruz, tüm siyasi partilerden ve her kesimden birçok teveccühün olduğunu söylemek isterim.

Cumhurbaşkanı adayımıza verilecek imza, ülkenin normalleşmesine, kuvvetler ayrımın yerleşmesine, adaletin tesisine, hukukun üstünlüğüne katkı sağlayacaktır.

Ülkede son yıllarda artan gerginliğin düşürülmesi, ülkede barış, özgürlük, milli iradenin sandığa yansımasına katkı sağlamak isteyen herkesi 4 Mayıs Cuma sabah 08.00’de başlayıp 9 Mayıs Çarşamba akşam 20’00’de sona erecek olan imza kampanyamıza destek vermeye bekliyoruz.  Bu imza sürecinden sonra seçim startını da vermiş olacağız” dedi.

Gazetecilerin İttifaklar konusundaki sorusuna da Çalışkan şu açıklamayı yaptı;

Saadet Partisi tarihi boyunca kucaklayıcı, birleştirici rol üstlenmiştir.  1974 yılında CHP-MSP koalisyonu ile Kıbrıs fethini gerçekleştirmiş, 1991’de Kutsal İttifak,  96’da Refah yol döneminde DYP ile büyük başarılara imza atmıştı.

Bugün neden ittifak yapıyorsunuz diyenler 40 yıllık tarihimize baksalar bu ittifakları koalisyonları ve bu başarılara görürler” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.