Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Sağlık Çalışanları Dr. Ebru Güler’e saldırıyı kınadı

Sağlık Çalışanları Dr. Ebru Güler’e saldırıyı kınadı
72 okunma
01 Nisan 2015 - 15:27

Kırıkhan Devlet Hastanesinde Hasta yakınları tarafından darp edilen Dr. Ebru Güler’e sağlık çalışanları destek verdi.

Dün mesai saatleri içinde hamile E.Ü. muayene için eşi C.Ü. ile birlikte Kırıkhan Devlet Hastanesine gelerek Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Ebru Güler’e muayene oldu. Op. Dr. Ebru Güler yeni doğum yaptığı için hastayı MKÜ Araştırma Hastanesine sevk etti, Araştırma hastanesine giden hamile kadın tekrar Kırıkhan Devlet Hastanesine gönderildi. Bunun üzerine hastaya ‘Yeni doğum yaptığım için ben akşamları nöbet tutamıyorum, mesai saatinin dışında hastanede uzman doktor olmadığı için sizi sevk etmek zorundayım’ demesi üzerine hamile kadının eşi Op. Dr. Ebru Güler’e küfür ederek saçından tutup darp etti.

Hastane güvenliği tarafından hasta yakınının elinden alınan doktor baygınlık geçirdi.

Olayı duyan sağlık çalışanları bugün öğlen mesai arasında hastane önünde toplanarak yapılan saldırıyı kınadılar.

Hastane girişinde sağlık çalışanları adına basın açıklaması yapan Dr. Ceren Açıkalın ‘Yurdumuzda: Sağlık camiasında hizmet veren tüm çalışanlar olarak; insanlık adına, ekip arkadaşımız Dr. Ebru Güler’e yapılan bu çirkin saldırıyı esefle kınıyoruz.’ dedi.

Şu an yürürlükte olan, mevcut sistemdeki eksikliklerin yol açtığı aksamalar, maalesef özveri ile çalışan sağlık çalışanlarının bu üzücü olayları yaşamasına sebebiyet vermektedir diyen Açıkalın sözlerine şu şekilde devam etti;

Yetkililerden; yeni şiddet olaylarının yaşanmaması için gerekli düzenlemelerin yapılmasını ve gereken önlemlerin alınmasını talep ediyoruz. Halkımızdan da eksikliklerden doğan bu aksamaları anlayışla karşılamasını bekliyoruz.

Son olarak ekip arkadaşımız Dr. Ebru Güler’in maruz kaldığı bu şiddet olayını kınıyor, artık hakarete uğramadan, dövülmeden, öldürülmeden güvenli ve huzurlu bir ortamda hizmet sunmak istiyoruz. İnsanlık adına şiddetin her türlüsüne karşıyız.

Basın açıklamasında kısa bir konuşma yapan Dr. Ebru Güler ’16 yıllık meslek hayatımda hastalara elimden gelen iyiliği yaptım, onları anlayarak alçak gönüllülükçe dertlerini dinledim, ilk defa başıma böyle bişey geldi, piskoljik olarak şu an çökmüş durumdayım, kendimi bu olayı yaşadığım için kendimi çok kötü hissediyorum, ortayada şiddet olacak bir olay bile yokken olayın bu şekilde gelişmesi beni çok üzdü,  inşallah sağlık çalışanlarına yapılan şiddet benim bu olayımla son bulur’dedi.

Ayrıca basın açıklaması için Kırıkhan’da bulunan Özel Bilim Hastanesi ve Özel Can Hastanesi personelleri’de meslektaşlarına destek için Kırıkhan Devlet Hastanesine geldiler.

dr. ebru güler

IMG_6724 IMG_6726 IMG_6727

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.