Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Samandağ’da atık kirli kanaletler kapatılacak

Samandağ’da atık kirli kanaletler kapatılacak
100 okunma
29 Nisan 2015 - 17:38

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in talebiyle; İlçemizde bulunan kirlenmiş kanaletlere çalışma başlatılacağı, çalışmanın da Samandağ Belediyesi ile Hatay Büyük Şehir Belediyesi işbirliğiyle yürütüleceği belirtildi.

Şükrü Kanatlı Mahallesi Ali Aslan Caddesi ve Kurtderesi Mahallesi tepe civarında açıkta akan yağmur suyu ve kirlenen kanalların kapatılmasına yönelik ön çalışma başlatıldı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Hatsu Genel Müdürlüğü Etüt projeler Daire Başkanı Hüsna Karayazga, Firma Yetkilisi Danışmanı İnşaat Mühendisi Sedat Ebesek, Kanalizasyon Şube Müdürü Murat Tayyipoğlu ile Samandağ Belediyesi Fen İşleri birimi hazır bulundu. Yapılan incelemelerin ardından yapılacak teknik, planlama ve projelendirmeden sonra çalışmaların başlatılacağı bildirildi.

Başkan Nehir;  konu ile ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi; “kanaletlerimiz kirli su ve atık çöplerle dolu. Dolayısıyla çevre ve görüntü kirliliği yaratmaktadır. Hatay Büyükşehir Belediyesi Hatsu Genel Müdürlüğü işbirliğiyle başlatacağımız çalışmalarla çevre ve görüntü kirliliğini, önleyeceğiz. Kanaletlere döşenecek borularla yağmur sularının akışını sağlayacağız. İlçemizi Kent modeline dönüştürme hedefimizde önemli mesafeler kat ettik. Bu doğrultuda çalışmalarımızı diğer alanlara da hiç ara vermeden sürdüreceğiz.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.