Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Samandağ’da peyzaj çalışması sonrası Türbe çevresi bu şekilde olacak

Samandağ’da peyzaj çalışması sonrası Türbe çevresi bu şekilde olacak
73 okunma
04 Ocak 2016 - 16:11

Samandağ Belediyesi, Deniz Sitesi’ndeki Türbe ve çevresindeki peyzaj düzenlemesi ile birlikte bölgeyi Kültür ve Turizm merkezi haline getirmek için adım attı.

Doğaka ve Samandağ Kaymakamlığı’nın da ortak olduğu Proje uygulamasıyla, Samandağ Belediyesi, Deniz Sitesi’ndeki Türbe ve çevresini kültür ve turizm merkezi haline getirmek için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir çalışmaları yerinde inceleyerek proje ekibinden bilgi aldı.Başkan Nehir’e Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız,İmar ve şehircilik müdürlüğü yetkilileri eşlik etti.

Başkan Nehir:” Samandağ belediyesi İlçemizin Kültür, ve Turizm kenti kimliğine katkı sunacak çabaların her zaman destekçisi olacaktır.”dedi.

Antik Kent Seleucia Pıerıa’da Doğa Yürüyüşü Yolu Projesi olduğu ve bu Proje ile, 9 km’lik yürüyüş parkuru ve çevre düzenlemesi çalışması Adana bölge koruma kurulundan geçti.Doğa yürüyüş yolu en kısa sürede tamamlanacak.

Samandağ Belediyesi’nin, tamamlandığında yöreye canlılık getirecek ve sosyal yaşam kalitesini yükseltecek bu Projesi ile beklenen sonuçlar da şöyle sıralanıyor:

“Hz. Hızır’ın ayak bastığı ve Musa ile buluştuğu rivayet edilen Ziyaret Alanı’nın, yöre halkı dışında, şehir içinden ya da şehir dışından gelen misafirlerin de ilgi odağı halini alması; düzenli ve sağlıklı bir turizm altyapısının oluşturulması; proje alanına görsel olarak çekicilik kazandırılması, esnaf ve iş yerlerinin kalitesinin arttırılması; mekan kalitesine yapılan katkının, çevredeki binalarda da yenilenme ve kalite artısı sağlaması; bölgede turizm hareketliliği sağlanması ve yöre halkı ile esnafın gelir düzeyinin artmasının yolunun açılması; bölgeye olan yatırımların arttırılması, potansiyel girişimcilerin ilgisinin çekilmesi; kıyı ve sahil şeridinin daha gerçekçi temizliğinin ve bakımının gerçekleşmesi; yaya odaklı mekanların sirkülasyonunun sağlanması…”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.