Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Samandağ’ı Turizm Yolu Olacak

Samandağ’ı Turizm Yolu Olacak
36 okunma
02 Mayıs 2013 - 17:17

Hatay-Samandağ Tomruksuyu Beldesi-Fidanlı Köy Girişi-Batıayaz-Eriklikuyu-Yoğunoluk-Hıdırbey-Vakıflı-Kapısuyu-Mağaracık Beldesi güzergâhını kapsayan ‘Samandağ Turizm Yolu Projesi’, Hatay Valisi  M. Celalettin Lekesiz’in başkanlığında düzenlenen toplantıda masaya yatırıldı.

Abdurrahman Melek Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, Samandağ Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, İl Özel İdare Genel Sekreteri Muhittin Şahin, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ümmühan Eryurt, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Şube Müdürü Faruk Balcı ve diğer ilgililer katıldı.

Konu ile ilgili sunumun ardından katılımcılarla görüş alışverişinde bulunan Hatay Valisi  M. Celalettin Lekesiz, projenin önemine değindi.

Lekesiz, ilimizin pek çok tarihi, kültürel ve turizm değerine sahip olduğunu ifade ederek, ‘Bu değerlere sahip olmak önemli. Ancak daha da önemlisi, bu değerlerin erişilebilir olmasıdır. İlimize gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin buraları, çağdaş standartlarda, rahat, keyifli ve konforlu bir yolculuktan sonra gidip görebilmelerine ilişkin altyapı fevkalade önemli. Proje de bunun için hazırlanıyor.’ dedi.

Üzerinde çalışılan turizm yolunun yaklaşık 27 kilometre uzunluğunda olduğunu ve yaklaşık 15 köyümüzü kapsadığını hatırlatan Lekesiz, ‘Hem doğal güzelliklerin hem kültür mirasımızın önemli bölümünün hem de Defne Yolu’nun bölgede olması hususları göz önüne alındığında, söz konusu bölge önemli bir turizm aksı olabilecek yerlerimizden bir tanesi. Dolayısı ile bu çalışmayı da bunun için yapıyoruz. Fırsatlar ona hazır beyinler için vardır. Geldiğimiz nokta iyi ve projenin elimizde hazır olması önemli. Doğru proje kaynağını mutlaka bulur. Çalışmalarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.’diye konuştu.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.