Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Sihirli Bir Dokunuş

Sihirli Bir Dokunuş
35 okunma
02 Mayıs 2014 - 11:54

Dörtyol’a kazandırdığı yenilikler ve sahip olduğu vizyonuyla fark yaratan Fourway Otel SPA Merkezi İşletmecisi Hakan Gülgör bir yeniliğe daha imza attı.
HYALÜRONİK ASİTLE TANIŞIN, YAŞLANMAYIN!

İnsan eklemlerinin içinde bulunan ve onun kayganlığını sağlayan özel bir protein olan Hyalüronik Asitle (HA) cilt kırışıklıklarının ve lekelerinin önlendiğini belirten Fourway Otel SPA Merkezi İşletmecisi Hakan Gülgör, 10 gün arayla üç seansta uygulama yapılarak bir ay gibi kısa bir süre içerisinde 40 yaş üstü insanların en büyük sorunu olan kırışıklıklmardan kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi.

Uygulamanın buhar makinasında cilt yumuşatıldıktan sonra dıştan uygulandığını belirten Fourway Otel SPA Merkezi İşletmecisi Hakan Gülgör; “Hyalüronik asit dokuda düz zincirler halindedir. Ortalama 1-2 gün içerisinde parçalanır. Bu sebeple deriye dışarıdan takviye edilen asidin, deride uzun süre yaşaması ve jel yapıda suda çözülmeyen özellikte olması nedeni ile deride uzun süre kalması mümkün olur.” dedi.

Fourway Otel SPA Merkezi İşletmecisi Hakan Gülgör, Hyalüronik asidin sağlığa faydaları sıralarken; “Cildi içten dışa nemlendirir. Kırışıkları düzgünleştirerek azaltıcı etki gösterir. Diz eklemlerinde esneklik problemi yaşayan kişilerde eklemlerin yumuşatıcı etkisini onarır. Hyalüronik asidin, kullanıldığı bölgeler: Kaş arası çizgileri, Burun dudak katlantısı, Alın çizgileri, Dudak konturlama, Dudak şekillendirme, Kaz ayakları, İnce çizgiler, Boyun çizgileri ve El sırtı olarak sıralanabilir. Biz bu bölgeleri önce buhar makinasıyla yumuşatıyor akabinde bu ürünü uyguluyoruz. Her seans yaklaşık olarak 1 ila 1,5 saat arası sürmekte. 10 arayla üç defa uygulama yapılmakta. üç ila dört buçuk saatlik bir sürede ve bir ay içerisinde cildiniz 10 yıl gençleşiyor.” dedi.

Fourway Otel SPA Merkezi İşletmecisi Hakan Gülgör, Hyalüronik asit uygulamasına paralel olarak da müşterilerine Buhar Banyosunu da önerdiklerini belirterek; “Buhar banyosu vücut toksinlerinden arınmanın en basit yoludur. Bu yolla cildin gözenekleri açılır, milyonlarca ter bezesi salgılama yapmaya başlar, vücut ürettiği metabolik maddeleri ve diğer atıkları dışarı atar. Terleme yoluyla vücut atıklarının %30’a kadar varan miktarı vücuttan uzaklaştırılır. Hyalüronik asit uygulaması öncesi bu nedenle cilt bir süre buhar makinasında nemlendirilmekte ve gözenekler açılmaktadır. Buhar odasının dolaşım ve sinir sistemimiz üzerinde de olumlu etkileri ispatlanmıştır. Bunar odasında geçirilen 15-20 dakikanın sonunda Nabız atışı dakikada ortalama 75 vuruştan, 100-150 vuruşa çıkar.

Böylece, kan dolaşımı hızlanır ama tansiyon yükselmez, çünkü sıcaklık etkisiyle kan akışı hızlanırken, bir yandan da ciltteki kılcal damarlar genişlemektedir.
Buhar banyosu solunum şartlarında düzelme için etkin bir tedavidir ve soğuk algınlığında, sinüzitte, bronşitte, alerjik hastalıklarda tavsiye edilir.” dedi.

Sedat İSKENDEROĞLU/DÖRTYOL

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.