Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Sodes Başlıyor

Sodes Başlıyor
64 okunma
19 Mart 2013 - 12:07

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Genel Sekreter Vekili Onur Yıldız, DOĞAKA’nın 2013 Yılı SODES Programına ilişkin bilgi verdi.

2011 yılından beri bölgede pilot olarak yürütülen SODES programının 2013 yılında da uygulanacağına dikkat çeken Yıldız, Hatay Kahramanmaraş ve Osmaniye illerindeki kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik hazırlanan 2013 yılı SODES Programına başvuruların 1 Nisan-3 Mayıs 2013 tarihleri SODES BİS üzerinden yapılabileceğini belirtti. Yıldız başvuru sistemine www.sodes.gov.tr adresi üzerinden ulaşılabileceğini dile getirdi.

SODES’in sosyal içerme, kültür, sanat ve spor alanlarında, göç, yoksulluk ve işsizlik gibi sorunların ortaya çıkardığı sosyal ihtiyaçlara karşılık vermeyi hedefleyen insan odaklı bir program olduğunu dile getiren Yıldız, program projeleriyle, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha fazla katılmalarını sağlamayı, istihdam edilebilirliği artırmayı ve kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler yoluyla bölgedeki kadın, çocuk, genç ve engellilerin kendilerini daha iyi ifade etmelerine imkan sunmayı hedeflediklerini söyledi.

Program kapsamında desteklenecek her bir proje için tahsis edilen asgari kaynak miktarının 60.000TL, azami kaynak miktarının ise 600.000TL olduğunu dile getiren Yıldız, potansiyel başvuru sahiplerinin ise kamu kurum ve kuruluşlarının il ve ilçe müdürlükleri, il ve ilçe özel idareleri, belediyeler, mahalli idare birlikleri, köylere hizmet götürme birlikleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları (TSO, TB, ESO, vb.)  üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları (Vakıflar, dernekler vb.) olduğunu belirtti.

Bölgesel düzeyde hazırlanacak ve uygulanacak SODES programı kapsamında desteklenecek projeler için ayrılan bütçenin 2012 yılında olduğu gibi 2013 yılında da 12.800.000 TL olduğunu belirten Yıldız, program detaylarının ve başvuru rehberinin 1 Nisan 2013 tarihinde www.dogaka.gov.tr adresinde yayınlanacağını ifade etti.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.