Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

TİMEF’den basın mensuplarına kalite eğitimi

TİMEF’den basın mensuplarına kalite eğitimi
82 okunma
06 Temmuz 2015 - 16:28

TİMEF GENEL BAŞKANI GÜREL; “AVRUPA MEDYASININ TEKNİĞİ, ANADOLU MEDYASININ PRATİĞİ DAHA İYİ”

Anadolu’dan Avrupa’ya Medya Açılımı Projesi kapsamında radyo ve televizyon yayıncılarına  “Uygulamalı Medya Teknolojileri eğitimi” verilmeye başlandı. Seminerin açılış konuşmasını yapan TİMEF Genel Başkanı Şakir Gürel, “Avrupa medyasının tekniği, Anadolu medyasının pratiği daha iyi” dedi.

AB Sivil Toplum Diyaloğu III çalışmaları kapsamında, merkezi Ankara’da bulunan İletişim ve Medya Federasyonu TİMEF tarafından uygulamaya konulan Anadolu’dan Avrupa’ya Medya Açılımı Projesi eğitim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Şimdiye kadar “Medya’da Yeni İletişim Teknolojileri”, “Medya ve Demokrasi” ve Diksiyon eğitimi yapılan, ayrıca Anadolu Medyasının temsilcileriyle birlikte Belçika’ya 8 günlük çalışma ziyareti gerçekleştirilen projede, şimdi de online olarak uygulamalı medya teknolojileri eğitimi yapılmaya başlandı.

Ordu Ünye’de, ÜN TV stüdyolarında, bazı yerel medya mensuplarının bizzat da katıldığı online eğitimi, Belçikalı televizyon uzmanları ve proje ortağı TWİST temsilcileri Francis Bodson ve Roger Roberts veriyor. Bir hafta sürecek ve bu sürede her gün 11.00 – 12.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek eğitimin ilk gününe, Türkiye’nin dört bir yanında yayın yapan 100’e yakın radyo ve televizyonların yayın masası ve teknik personeli online katıldı.

Eğitimin açış konuşmasını TİMEF Genel Başkanı Şakir Gürel yaptı. Gürel konuşmasında; Avrupa medyasının teknik anlamda çok ileri düzeyde olduğunu, insan gücü ve tekniği uygulama kabiliyetini, yani pratiği ise Türk medyasında ileri gördüklerini belirterek, “Anadolu’dan Avrupa’ya Medya Açılımı Projesi’nin amacı Anadolu medyası ile Avrupa medyası arasında entegrasyonu tesis etmektir. Karşılıklı iyi örnekleri alarak, sürdürülebilir bir diyalog ve işbirliği sağlamaya çalışıyoruz. Bu eğitimle de Avrupa medyasının tekniği ile Anadolu medyasının pratiğini birleştirerek, daha iyi uygulamaların ortaya çıkmasını sağlayacağız” dedi.

Peki ya TİMEF kimdir?

” Tüm iletişim ve Medya Federasyonu (TİMEF) Ekim 2012’de kurulmuştur. Kuruluşunu, Türkiye’nin çeşitli illerinde medya alanında faaliyet gösteren 8 derneğin gerçekleştirdiği TİMEF, şu anda bağlı 17 dernekle yaklaşık 3 yıldır faaliyet göstermektedir.

Genel Başkanlığını, Federasyonun kurucuları arasında da yer alan Ünye-Ordu İletişim Derneği Başkanı, Gazeteci Şakir GÜREL’in yaptığı TİMEF, üye derneklerin temsilcileri arasından seçilen toplam 11 kişilik Yönetim Kurulu tarafından yönetilmektedir.

TİMEF’in kuruluş amacı: Türkiye’de aynı amaçla kurulan Medya Dernekleri arasındaki koordinasyon ve iş birliğini en üst düzeye çıkarmak, kamu yararı açısından gerekli olan yazılı, görsel, işitsel, dinleyici, seyirci ve kullanıcı potansiyelini artırmak, ilgili kuruluşlar ile yayıncılar arasında uyumlu çalışmayı sağlamak, Yurtiçi ve Yurtdışı toplantılarında üyelerin hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek amacıyla, Ulusal ortak değerlerimizi koruyarak birlikte yaşama kültürünün gelişmesi,  Ülkemizin gelişmesi ayrıca, evrensel hukuk normlarına uygun demokratik hukuk devleti anlayışının yerleşmesi amacıyla kurulmuştur.” denildi.

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.