Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

TKDK Hatay İl Koordinatörlüğü’ne 30 Milyon TL’lik Yatırım Projesi

TKDK Hatay İl Koordinatörlüğü’ne 30 Milyon TL’lik Yatırım Projesi
134 okunma
04 Nisan 2018 - 13:29

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun, (TKDK), IPARD II Kırsal Kalkınma Fonları kapsamında 21 Aralık 2017’de ilan ettiği tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği, mantar işleme-paketleme tesisi, süs bitkileri yetiştiriciliği, fide-fidan yetiştiriciliği, arıcılık ve arı ürünlerinin işlenmesi ve paketlenmesi, yöresel ve katma değerli ürünlerin işlenmesi ve paketlenmesi, zanaatkarlık için atölye yapımı ve makine-ekipman alımı, kırsal turizm faaliyetleri adı altında konaklama-yeme-içme tesisleri, rekreasyonel faaliyetler, su ürünleri yetiştiriciliği, makine parkları ve yenilenebilir enerji alanlarındaki proje kabulü 30 Mart 2018 Cuma günü sona erdi.

Söz konusu proje çağrısı kapsamında TKDK Hatay İl Koordinatörlüğü, 30 milyon TL’lik yatırım projesi alımı gerçekleştirdi. Projelerin incelenmesinin ardından yatırımlara başlanacaktır. 2017 yılında onaylanan 14 milyon TL’lik meyve sebze işleme ve soğuk hava deposu projelerinin de sözleşme süreçleri tamamlanmakta olup inşaat aşamasında.

İl Koordinatörü Dr. Savaş Özgürsoy, 30 milyon TL’lik yatırımın ilimize büyük bir ivme ve motivasyon kazandırmasının yanı sıra ticaret, istihdam, sosyal ve kültürel faaliyetler ve üretim deseni konularında da büyük bir katkı sağlayacağını belirtti. Konaklama tesisleri, pamuk yağı, defne yağı, zeytinyağı üretim tesisleri, mantar üretimi, tıbbi aromatik bitki işleme ve çiçekçilik ve fide-fidan yetiştiriciliği alanlarında sunulan projelerin yakın zamanda yatırımlara dönüşeceğini belirtti. Yapılacak yatırımların ilimize hayırlı olması temennisinde bulunarak konuşmasını bitirdi.

TKDK’ nın süt inekçiliği ve besi yetiştiriciliği için ahır yapımı ve modernizasyonu, makine-ekipman alımı ile ilgili proje hazırlığı ise devam etmekte olup online başvurular 10 Nisan 2018 Salı günü, online başvuruların elden teslimi 13 Nisan 2018 Cuma günü saat 21:00’de sona erecektir. Önümüzdeki aylarda yeni proje kabul çağrı ilanı yapılacak olup, ilimizde yatırım yapmayı düşünen tüm girişimcilerin proje hazırlıklarını yapmaları ve resmi teslim öncesi projelerini kurumumuza kontrol ettirmeleri önem arz etmekte.

Ayrıntılı bilgi ve proje hazırlık süreci için TKDK Hatay İl Koordinatörlüğü’nü ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca iletişim için; kuruma ait 0326 225 12 23-33,  444 8 535  nolu Yardım Masası hatlarını arayabilir, tamamlanmış proje örneklerini ve yatırımcılarla yapılan röportajları güncellenen sayfa  http://hatay.tkdk.gov.trden takip edebilirsiniz.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.