Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

TÜGVA’dan ‘Zeytin Dalı Harekatına’ destek

TÜGVA’dan ‘Zeytin Dalı Harekatına’ destek
121 okunma
28 Ocak 2018 - 12:18

Hatay’ın Hassa ilçesinde bir araya gelen çeşitli STK’lar Zeytin Dalı Harekatına destek olmak amacıyla basın açıklaması yaptı.

Adaleti Savunanlar Derneği(ASDER), Türkiye Gençlik Derneği(TÜGVA) ve Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği(ASSAM) temsilcileri Hassa-Gaziantep karayolunun Akbez mahallesi mevkisinde bir araya geldi.

ASSAM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emekli Albay Ersan Ergür, burada yaptığı açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı’nın mazluma umut ışığı olduğunu söyledi.

Harekatın uluslararası destekli terör örgütleri PKK, PYD, DAEŞ ve türevlerine yönelik olduğunu kaydeden Ergür, şöyle devam etti:

“Suriye’de yaşanan şiddet ve istikrarsızlıktan nemalanan, ülkemiz güney sınırı boyunca alan kazanan, maalesef bazı müttefiklerimizden de gördüğü destekle güç devşiren ve bölgede ülkemizi, demografik yapıyı ve sivilleri hedef alan terör örgütü PYD gibi unsurların son durumu da bu harekatın gerçekleştirilmesini mecbur kılmıştır. Hiçbir ülke kendi aleyhine kurgulanan böyle sinsi bir plana, oluşturulmak istenen terör koridoruna karşı sessiz kalamaz.”

Zeytin Dalı Harekatının en başından sonuna kadar meşru ve uluslararası hukuka uygun olduğunu dile getiren Ergür, gerçekleştirilen harekat ile Suriye’nin toprak bütünlüğünü yada bölgede yaşayan Kürt, Türkmen, Arap veya herhangi bir unsuru asla hedef alınmadığını vurguladı.

Ergür, emekli ordu mensupları ve Türkiye gençliği olarak bu sürecin dışında kalmalarının söz konusu olmadığını aktararak,” Coğrafyamızda bunca dökülen kan ve göz yaşı ortamında milyonlarca kardeşimizin yerinden yurdundan olduğu bu olaylar İslam dünyasının birbirini tanımaya, birlikte sürdürülebilir projeler geliştirmeye kendi bahçesine sahip çıkmaya, kendi geleceğini kendi tayin etmeye ne kadar muhtaç, ne kadar mecbur olduğunu bir kere daha göstermektedir” dedi.

Basın açıklamasına, ASDER Başkan Vekili Emekli Albay Mustafa Hacımustafaoğulları, TÜGVA Hatay İl Temsilcisi Sinan Köklü, TÜGVA Osmaniye İl Temsilcisi Talha Akif Gündüz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.