Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

“Türk Kardeşlerimizin burada yardımları dokunuyor.”

“Türk Kardeşlerimizin burada yardımları dokunuyor.”
19 okunma
07 Şubat 2015 - 13:07

Ülkü Ocakları Eğitim Vakfı Genel merkezin, Türkiye genelinde başlattığı kampanyada toplanan gıda, kıyafet ve çocuk oyun malzemelerinden oluşan 7 yardım Tır’ı, Hatay’ın Yayladağı ilçesinde Kampların dışında yaşayan Suriye Türkmenlerine dağıtıldı.

 

Yayladağı İlçesinde bir depoya indirilen yardımlar, Suriye Türkleri Derneği aracılığıyla Suriyeli Türkmenlere dağıtıldı.

 

Suriye Türkmenleri yapılan bu yardımlar için Türk halkına, Ülkü Ocaklarına, soğuk kış günlerinde yanlarında olan tüm hayırseverlere teşekkür ettiler.

Tırlarda kuru gıda, kıyafet, battaniye ve çocuk oyun malzemeleri Yayladağı ilçe merkezinde kampların dışında mahallelerde kalan Suriye Türkmenlerine dağıtıldı.

Mustafa Şağrap (Suriyeli Türkmen)

 “Türkiye Vatandaşlarına çok teşekkür ederiz,  bizleri unutmadıkları için, burada güvendeyiz, Türk Kardeşlerimizin burada yardımları dokunuyor bize, Türk Vatandaşlara, Kaymakamımıza çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Bir başka Türkmen de duygularını şöyle ifade etti.

“Çok merak ederdik gelek Türkiye’yi görek diye ama nasip böyle gelecekmişiz Sınırdan kaçarak gelmekmiş ne yapalım kısmet böyleymiş. Gene de sağolun kolunuzu açtınız yani kızgın kucaklar gösterdiniz, bunun içinde biz çok teşekkür ederiz bütün Türkiye’ye Hükümetine de, Milletine de, varolun, hepinizde sağolun, Allah razı olsun sizden, Allah sizide bu duruma düşürmesin” dedi.

Hatay Ülkü Ocakları Başkanı: Naci Akkaya yaptığı kısa açıklamada

 “Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfının başlatmış olduğu Suriye Türkmenlerine yönelik yardım kampanyası hedefine ulaşmıştır, anlımızın akıyla çıktık, 2 aylık gibi kısa sürede Hatay İlimize 5 Tır 2 Kamyon dolusu yardım malzemesi getirilmiştir.

Suriye de iç savaşın maalesef 5 yıllık bir süreci geride bıraktığını görüyoruz, bu süreçte özellikle Hatay’a yakınlığından dolayı birçok Suriyeli ve birçok Suriyeli Türkmen Soydaşımızın Mülteci durumunda akın ettiğini hepimiz biliyoruz ve bu insanlarımızın maalesef çadırda kalmayan kamplarda kalmayan büyük bir kısmının evlerde kışın en çetin şartlarında türlü yoksulluklar içerisinde, türlü yokluklar içerisinde üzülerek gözlemledik ve bu süreçte biz bunu genel merkezle paylaştık sağolsun Genel Başkanımız Sayın Olcay Kılavuz’un önderliğinde 2 aylık kampanyamız gerçekleştirildi çok şükür bu kampanyayı anlımızın akıyla gerçekleştirmiş bulunuyoruz, yardımlar toplanmıştır, dağıtım merkezlerine getirilmiştir ve bundan sonraki süreçte Arkadaşlarımız Ülkü Ocakları olarak ve bu işin soydaşlarımızı ilgilendiren kısmında bize yardım edecek dernek ve kuruluşlarla birlikte dağıtımını gerçekleştireceğiz inşallah” diye konuştu.

 

 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.