Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Türkiye Suriye sınırında iki kişi yakalandı

Türkiye Suriye sınırında iki kişi yakalandı
9 okunma
05 Mayıs 2014 - 14:47

Genelkurmay Başkanlığı resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada Asi nehri üzerinde sal ile Türkiye’ye geçmek isteyen iki kişi askerlerimizin uyarı atışı yapması sonucu teslim olduğunu ve yakalanan şahısların üzerinde UZİ marka makinalı tabanca ele geçirildiğini duyurdu.

Genelkurmay Başkanlığı Resmi İnternet sitesinden yapılan açıklama şu şekilde;

Türkiye-Suriye hududunda, Kara Kuvvetleri 2’nci Hudut Alay Komutanlığı(Narlıca) Hacıpaşa Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk sahasında, bölgede hudut devriye faaliyeti icra eden bir Mobil Yol Kontrol Unsuru (MYKU), Birinci Derece Askeri Yasak Bölgede, Asi Nehri üzerinde, iki erkek şahsın sal ile Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı geçiş teşebbüsünde bulunduğunu tespit etmiştir. MYKU tarafından söz konusu şahıslara “DUR” ikazında bulunulmuş, ikaza uyulmaması üzerine havaya uyarı atışı yapılmıştır.
Uyarı ateşi üzerine, anılan şahıslar Suriye istikametine kaçmaya başlamışlar ve MYKU üzerine silah doğrultmuşlardır. Bu durum üzerine MYKU tarafından, şahısların yanlarına doğru ateş açılmış ve kaçakçı şahıslar teslim olmuşlardır. Şahıslar, yakalanmayı müteakip araca bindirilirken de unsurlarımıza zorluk çıkarmışlardır.

Yakalanan şahısların üzerinden bir adet “UZİ” marka makineli tabanca ve içinde beş adet mermi bulunan şarjör ele geçirilmiştir.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.