Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

Türkoğlu Hatay İl Sağlık Müdürü Yılmaz’ı Ziyaret Etti

Türkoğlu Hatay İl Sağlık Müdürü Yılmaz’ı Ziyaret Etti
77 okunma
09 Şubat 2013 - 9:14

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’ne atanan Dr. Sabahattin Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek, Yılmaz’a yeni görevlerinde başarı diledi.

 

Daha önce Hatay İl Halk Sağlığı Müdürlüğü görevini yürüten Dr. Sebahattin Yılmaz, Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kiremitçi’nin Ankara’da Sağlık Bakanlığı bünyesinde başka bir göreve geçmesinin ardından Hatay İl Sağlık Müdürlüğü’ne atandı.

 

Milletvekili Türkoğlu’nun ziyaretinden memnuniyetini dile getiren İl Sağlık Müdürü Dr. Sabahattin Yılmaz; “Hatay’ın sağlık alanında daha ileri seviyelere gelmesi ve halkımıza layık olduğu en güzel sağlık hizmetlerinin sunulabilmesi için gece gündüz koşturacağız” dedi.

Türkoğlu: ‘Ak Parti Hatay Milletvekilleri Olarak Tek vücuduz’

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Erzin ve Dörtyol’un sağlık alanında devrim niteliğinde büyük hizmetlere kavuşacağını dile getirerek, kamu yatırımlarının takibinde bürokrasinin her kademesinde sıkı bir mekik diplomasisi yürüttüklerini ifade etti. AK Parti Hatay milletvekilleri olarak Hatay’a yapılacak her kamu yatırımı için bakanlıkların yolunu birlikte aşındırdıklarını dile getiren Türkoğlu; “ ‘Takip etmediğin iş senin değildir’ prensibini şiar edinerek Adalet Bakanımız Sadullah Ergin’in mihmandarlığında AK Parti Hatay Milletvekilleri olarak yekvücut hareket etmekteyiz. İş bu sebepten ötürü; gerek il bazında, gerekse Ankara’daki bürokrasi düzeyinde yürüttüğümüz çalışmalar ve gerçekleştirdiğimiz görüşmeler, meyvesini vermektedir. Bölgemiz her alanda büyük hizmetlere kavuşmaya devam etmektedir ve edecektir” ifadelerine yer verdi.

Sağlık alanında Erzin ve Dörtyol’a büyük yatırımların geldiğini kaydeden Türkoğlu; “Hatay’ımız İl Sağlık Müdürümüz Sayın Yılmaz gibi azimli ve inisiyatif sahibi il müdürlerinin çaba ve gayretleri ile hizmet pastasından en büyük payı almaktadır” dedi.

Erzin Ve Dörtyol’a Sağlık Alanında Dev Yatırımlar

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Sabahattin Yılmaz’dan Erzin ve Dörtyol’a sağlık alanında yapılacak yatırımlarla alakalı çalışmaların geldiği son nokta hakkında bilgi alan Türkoğlu, 2013’ün sağlık alanında Erzin ve Dörtyol için yatırım yılı olacağını kaydetti.

Hatay genelinde 36 ambulansın olduğunu ve 2013 yılında Hatay’da bazı devlet hastanelerine  6 yeni ambülans verileceğini ifade eden Hatay İl Sağlık Müdürü Yılmaz, Erzin Devlet Hastanesi’ne de yeni bir ambülâns tahsis edileceğini söyledi. Yılmaz, ayrıca; Erzin 2 nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu’nun, 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi binasında hizmet vermeye başlayacağını belirtti. Milletvekili Türkoğlu da, Erzin’in Yukarıburnaz Köyü’ne 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi açılacağının müjdesini verdi. Türkoğlu, Payas’ın Sincan ve Kozludere Köyleri’ne de 4 nolu ve 1 nolu Aile Sağlık Merkezleri’nin açılacağını belirtti.

2012 yılının mayıs ayında İl Özel İdaresi tarafından ihalesi tamamlanan ve 549 bin 880 TL ödenek ile Dörtyol Devlet Hastanesi’nin hemen yan tarafında 720 metrekarelik alan üzerine yapılmakta olan prefabrik ek binanın bitmekte olduğunun müjdesini veren Türkoğlu; “Dörtyol Devlet Hastanemizin yan tarafına yapılmakta olan ek binamızda çocuk, cildiye, cerrahi gibi 20 tane poliklinik olacak ve bu poliklinikler Dörtyol’a 2013 yılında temelini atacağımız yeni hastanemizin yapımı tamamlanana kadar, mevcut hastanemizdeki yoğunluğu azaltacaktır” dedi. Dörtyol Devlet Hastanesi’nin yukarısındaki askeri bölge içerisinde bulunan 30 dönüm arazinin Sağlık Bakanlığı’na tahsisinin gerçekleştiğini ifade eden Türkoğlu, bu arazi üzerine yapılacak olan yeni devlet hastanesinin temelinin, 2013 yılında atılacağının müjdesini verdi. Dörtyol’a yapılacak olan yeni devlet hastanesinin uygulama projesinin en geç nisan ayında biteceğini ifade eden İl Sağlık Müdürü Yılmaz da, poliklinik ve yataklı olarak projenin iki bina şeklinde tasarlandığını ve hastanenin yatak sayısının muhtemelen 200 olacağını kaydetti. Yeni kurulacak devlet hastanesinin hemen yan tarafına Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin de yapılacağını belirten İl Sağlık Müdürü Yılmaz, Dörtyol’da ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde bütünlüğün sağlanacağını kaydederek, ayrıca Dörtyol’un Altınçağ Beldesi’nin 2013’ün temmuz ayında yeni bir Aile Sağlığı Merkezi’ne kavuşacağını söyledi.

Hatay İl Sağlık Müdürü Yılmaz’a yeni görevlerinde başarılar dileyen AK Parti Hatay Milletvekili Türkoğlu, sağlık alanında bölgeye yapılmakta olan yatırımların hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.