Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Vali Ata 3 aralık dünya engelliler günü mesajı verdi

Vali Ata 3 aralık dünya engelliler günü mesajı verdi
6 okunma
01 Aralık 2017 - 15:18

Engellilerin topluma kazandırılması ve haklarının tam ve diğer bireylerle eşit ölçüde kullanılması amacıyla: Birleşmiş Milletler, 3 Aralık gününü “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul etmiştir. 3 Aralık, farkındalık yaratmak amacıyla hayata engelli bireylerin penceresinden bakmaya gayret edilen önemli bir gündür.

Engelli vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerden, mevcut imkân ve fırsatlardan eşit şekilde yararlanmaları, topluma etkin bir şekilde katılmaları, devletimizin ve tüm toplumun görev ve sorumluluğundadır.

Geleceğe güvenle bakan güçlü ve sosyal bir toplum olmak için engelli vatandaşlarımızın herhangi bir eksiklik hissine kapılmalarına müsaade etmeden, sorunlarını çözme ve taleplerini cevapsız bırakmama gayreti ile çalışmaktayız.

İlimiz genelinde yaşayan 42 bin engelli hemşerimizi kapsayan  “Hatay İli Engelli Envanteri” çalışması ile oluşturulan yol haritası çerçevesinde engelli hemşerilerimizin eğitim, sağlık, sosyal hayata katılımları ve istihdam konularında önemli adımlar atıldı. Açılan Engelli Koordinasyon Merkezi’nde vatandaşlarımız aldıkları eğitim ile istihdam imkânlarına kavuşurken, buralarda çeşitli aktivitelere katılmak suretiyle sosyalleşme fırsatı bulmaktadırlar.

Toplumsal bilinç ve bilgi düzeyinin artırılması, yardımlaşma ve empati düzeyinin yükselmesiyle engelli kardeşlerimizin yaşam standartlarının yükseleceğine inanıyorum.

Bu duygularla, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, engelli vatandaşlarımıza huzur, mutluluk ve esenlikler diliyorum.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.