Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Vali Lekesiz Çevik Kuvvet Personeli İle İftar Yemeğinde Buluştu

Vali Lekesiz Çevik Kuvvet Personeli İle İftar Yemeğinde Buluştu
127 okunma
02 Ağustos 2013 - 14:46

Hatay Valisi  M. Celalettin Lekesiz, iftarını çevik kuvvet personeliyle birlikte açtı.

 01 Ağustos 2013 Perşembe günü Antakya Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde düzenlenen iftar yemeğine Vali Lekesiz’in yanı sıra İl Jandarma Komutanı J.Alb.Hasan Koçyiğit, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, İl Jandarma Komutan Yardımcısı J.Yarbay Eşref Torun, İl Emniyet Müdür Yardımcısı İzzettin Emre ile çevik kuvvet amirleri ve personeli katıldı.

 Hatay Valisi  M. Celalettin Lekesiz, yaptığı konuşmada, böylesine güzel ve anlamlı bir akşamda emniyet mensuplarımızla birlikte olmaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, bu buluşmayı sağlayan İl Emniyet Müdürü Sayın Kılıç’a da teşekkür etti.

 Vali Lekesiz, Hatay’ın bir çok açıdan özellikleri olan bir il olduğunu ifade ederek, “Hatay, Atatürk’ün üstün diploması yeteneği ve Hatay’daki tüm renklerin ve desenlerin birlik beraberlik içinde hareket etmesi, başka bir deyimle Türk, Arap, Hıristiyan, Müslüman, Musevi, Alevi, Sünni herkesin birlikte kurtuluş mücadelesi vermesi sonucunda bundan 74 yıl önce Anavatan’a katıldı.” dedi.

 -Hatay, Doğu Akdeniz’in Yükselen Yıldızlarından Bir Tanesidir-

 Hatay’ın Türkiye’ye katılmakla gücüne güç kattığını, Türkiye’nin de gücüne güç kattığını ifade eden Vali Lekesiz, “Bugün gelinen noktada memnuniyetle ifade etmek isterim ki, ‘önce insan’ diyen bir anlayışın hakimiyetiyle Hatay farklılıkların uyum ve ahenk içerisinde yaşadığı çok özel yerleşim yerlerinden bir tanesidir. Yine memnuniyetle belirtmek isterim ki Hatay, 2.5 yıldır komşumuzda yaşanılan tüm olumsuzluklara rağmen Doğu Akdeniz’in yükselen yıldızlarından bir tanesidir.” şeklinde konuştu.

 -‘Huzur ve Güven’ Olmadığı Zaman Temel Olmaz-

 Tüm bu olumlu gelişmelerin, sosyal ve ekonomik kalkınmanın sürdürülebilir olmasının olmazsa olmaz şartının ‘huzur ve güven’ olduğunu vurgulayan Lekesiz, “Huzur ve güven olmadığı zaman temel olmaz, temel olmayan bir şeyin üzerinde de binayı inşa edemezsiniz. İşte siz emniyet mensuplarımız rahatınızdan konforunuzdan büyük fedakârlık yapıp, huzur ve güven ortamının temini ve tesisini sağlıyorsunuz. Sağlanan huzur ve güven ortamı içerisinde de sosyal ve ekonomik alandaki hamleler, atraksiyonlar yapılıyor. Komşumuz Suriye’de ve Mısır’da yaşanılan acılar, dökülen kanlar fevkalade üzücüdür. Bu bölgelerde huzur ve güven ortamı tesis edilmeden başka güzelliklerden bahsetmek mümkün olamıyor. Bu nedenle ilimizdeki huzur ve güven ortamının temini için yaptığınız çalışmalar ile sizlere destek olan değerli Hataylılara teşekkür ederim.” dedi.

 -Herkes Hukukun Sınırları İçerisinde Hareket Etmelidir-

 Demokrasilerde insanların farklı düşünmesinin ve bu haklarını da demokratik zeminlerde kullanmak istemesinin normal olduğunu kaydeden Lekesiz, “Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Hukuk devletinde demokratik hak ve özgürlüklerin nerede nasıl gündeme getirilebileceğine ilişkin hususlar Kanun ve Yönetmeliklerde ilgili mevzuatta tüm detayları ile düzenlenmiştir. Söz konusu demokratik hak ve özgürlükleri kullanmak isteyenler, hukukun çizdiği sınırlara uyarak, meşru sınırlar içerisinde kullanacaklar, hukukun çizdiği sınırlar dışında demokratik hak ve özgürlüklerini kullanma eğilimi gösteren, eğilimin ötesinde hayata geçirenler olduğunda huzur ve güvenliğin, kamu düzeninin sağlanması için güvenlik birimleri de bunlara müdahale edecek, ancak elbette güvenlik birimleri de hukukun sınırları içerisinde kalmak suretiyle müdahale edecek. İlimiz genelinde toplumsal yaşama güvensizlik duygusunun yayılmasını, böyle bir iklimin ve kanaatin yaygınlaşmasını, ilimizde bir zemin kayması yaratılmasını ve kaos ortamı çıkmasını isteyenler olabilir. Bunların hepsine de hukukun çizdiği sınırlar içerisinde müdahale edilmelidir. Aksi kabul edilebilir değildir. Bu vesile ile sizlere ve her zaman barıştan, hoşgörüden, huzur ve güvenden yana olan değerli Hataylılara teşekkür ederim. Ramazan ayınızı tebrik eder Ramazan Bayramı’na da sevdiklerinizle sağlıkla erişmenizi dilerim.” diye konuştu.

 İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç da, böyle güzel bir akşamda kendileriyle birlikte olan Vali Lekesiz’e teşekkür etti.

 Kılıç, güvenliğin hava gibi önemli olduğuna vurgu yaparak, “Hemen yanı başımızda komşumuzda yaşanan olaylardan da görüyoruz ki, insanlar mallarını, anne ve babalarını hatta çocuklarını terk ederek sınırımıza geliyorlar. Niye, çünkü ülkelerinde güvenlikleri yok. Bu yaşanan olayda güvenliğin ne kadar önemli olduğunu hem biz hem de tüm dünya görmüş oldu.” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.