Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

Vali Topaca ‘Ebeler ve Hemşiler Doktor ve Hasta arasındaki köprüdür’

Vali Topaca ‘Ebeler ve Hemşiler Doktor ve Hasta arasındaki köprüdür’
61 okunma
03 Mayıs 2016 - 18:10

Hatay Valisi Ercan Topaca, 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası dolayısı ile, İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, Hatay Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Ömer Akın, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki ile ebe ve hemşireleri temsilen bir grup sağlık çalışanını kabul etti.

Bugün saat 15.00’te gerçekleşen ziyarette konuşan Topaca, ebeliğin ve hemşireliğin, insan zihninde çocukluktan itibaren olumlu bir izlenimle yer edinen meslek gruplarından olduğunu belirterek ‘’Ebeler ve hemşireler olarak sizler, çocukluktan itibaren insan sağlığına hizmet eden, her bireyin sağlık hizmetlerine bakışını etkileyen çok önemli bir görevi ifa ediyorsunuz. Her ne kadar bu hizmetlerin merkezinde doktorlar olsa da, bunu güzelleştiren, kolaylaştıran, doktorla hasta arasında köprü olan, iletişimi sağlayan sizlersiniz.

Meslek camiasının gördüğü eğitimin yanında çalışanlarımızın saygılı, merhametli ve şefkatli yaklaşımı, sağlık çalışanları ile hasta arasındaki ilişkilere de pozitif yönde etki ediyor. Bu boyutuyla hepinizi tebrik ediyorum. Ebelik ve hemşirelik, yardımcı hizmet olarak görülse de sağlık konusunda yapılan hizmete ortak olan bir konumdadır.

Sağlık hizmetleri, insanların en kolay incinebildiği hizmet alanlarından biridir. Sizlere müracaat eden kişiler bir hastalığın etkisi altındayken veya bir yakınının sıkıntısı ile ilgili olarak geliyor. Bu haleti ruhiye içerisinde gelen insanımıza göstereceğiniz ilgi ve güler yüz, birçok sıkıntıyı oluşmadan ortadan kaldıracaktır. Elbette görevinizi yaparken yaşanan kimi sıkıntılar hepimizi üzmektedir. Ancak Devletimiz son dönemlerde bu sıkıntıları aşmak için de adımlar atıyor, tedbirler alıyor. Hangi şartlarda olursa olsun soğukkanlılığınızı bozmadan, güler yüz ve anlayışla hastalara ve hasta yakınlarına karşı ilginizden bir şey kaybetmeyeceğinize inanıyorum. Nitekim son dönemlerde sağlık hizmetlerinde memnuniyet düzeyinin artması da bunun göstergesi.’’ dedi.

Topaca, Hemşirelik Haftası’nın daha güzel günlere ve daha kaliteli sağlık hizmetlerinin sunulmasına vesile olmasını dileyerek verdikleri hizmetlerden dolayı tüm sağlık personeline teşekkür etti.

İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz ise kabulünden dolayı Hatay Valisi Ercan Topaca’ya teşekkür ederek, hafta boyunca yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Vali Topaca, Hatay’da yılın ebesi seçilen Selma Gücenmez’e günün anısına bir hediye takdim ederek meslek hayatındaki başarılarının artarak devam etmesini diledi.

sebahattin-deniz-ercan-topaca

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.