Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

Yayman; Hatay Turizmde şaha kalkacak!

Yayman; Hatay Turizmde şaha kalkacak!
60 okunma
05 Haziran 2018 - 22:30

Eski Kültür ve Turizim Bakan Yardımcısı ve AK Parti Milletvekili adayı Hüseyin Yayman, Hatay’ın 24 Haziran seçimleri sonrasında turizmde şaha kalkacağını söyledi.

Seçim çalışmalarına tüm ilçelerde, mahallelerinde, köylerde devam eden Yayman Samandağ’da pazarcı esnafını gezdi, çarşı esnafı ile buluştu. Kapısuyu, Vakıflı, Zeytinli mahallelerinde halkla buluşan Yayman, Samandağ ilçesininin tarihi ve kültürel zenginliklerinin adeta “gizli kalmış bir cennet gibi” olduğunu söyledi.

Hatay ve Samandağ’ın büyük bir turizim potansiyeline sahip olduğuna vurgu yapan Ak Parti Milletvekili adayı Yayman, “Titus tüneli ve kaya mezarları dünya harikası, Vakıflı mahallesi, Türkiye’de var olan höşgörü kültürünü anlatan en güzel örnek. Hıdırbey köyünde bulunan Musa Ağacı inaç turizmi için paha biçilemez hazinemiz. Yanıbaşınızda uzun bir kumsalı ile mavi deniz. Samandağında herşey var turist yok” dedi.

Yayman, “Hazırlayacağımız yeni eylem planı ile Samandağı’nı cazibe merkezi haline getireceklerini belirtti.

Amaçlarının Hatay’ın var olan turizm potansiyeli ile turizm gelirlerinden elde edeceği geliri artırmak olduğunu kaydeden Yayman,  “Buraya sadece yerli turistlerin gelmesi yetmez, yabancı turistleri de çekmemiz gerek. Bunun için deniz turizmi, doğa turizmi ve inanç turizmini birlikte düşünerek hareket edecegiz. Hatay’a Samadağı’na inanç turizmi için gelecek her turist denize girebilmeli. Dünyanın en uzun kumsalarından birine sahibiz. Artık bununla övünmek yerine Türkiye ekonomisine, Hatay ekonomisine katkı vermesini sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Samandağ’ın çok kültürlü yaşamına dikkat çeken Yayman, “yüzyıldır emperyalist güçler bizi bölmeye parçalamaya çalıştı. Yeri geldi türk düşmanlığı ile yeri geldi etnik ve mezhebi zenginliğimizi kullanarak ama buna ne Türkiye izin verdi ne de Hatay. Biz bir oldukça, diri oldukça Allahın izni ile her saldırının üstesinde geliriz” dedi.

Samandağı’na sadece oy istemeye değil kalplere girmek için geldiklerini belirten Yayman, Hatay’a hizmete talip olduklarını belirterek Samandağ esnafından destek istedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.