Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

Yeni Sebze Hal’ine Antakya Belediyesi engeli iddiası

Yeni Sebze Hal’ine Antakya Belediyesi engeli iddiası
148 okunma
22 Haziran 2015 - 6:31

Antakya Belediyesi döneminde Doç. Dr Lütfü Savaş’ın başkanlığında başlatılan ve 2013 yılında Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından Yaş Sebze-Meyve Toptancı hali için tahsisi yapılan ayrıca Hatay Büyükşehir Belediyesi meclisinin 12.03.2015 tarihli toplantısında kararı onaylanan ve projesi biten, yapım aşamasına gelen BAKRAS mevkiindeki yaş sebze-meyve halinin yapımı Antakya Belediyesi tarafından engellendiği iddia ediliyor.

Antakya Belediyesi, Hatay Valiliğinden aldığı yetkiye dayanarak Bakras mevkiinde Taş Ocağı ve Kırma-Eleme Tesisini Hatay Büyükşehir Belediyesi meclisince alınan karara rağmen Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı başlatılacak Hal arsasının üçte birini işgal edecek şekilde Taş Ocağı kurmak için 16.06.2015 tarihinde Çevre-Şehircilik İl Müdürlüğü, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Antakya Belediyesi yetkilileri bu konuyla ilgili proje tanıtımını Maraşboğazı İlköğretim Okulunda gerçekleştirdi.

Toplantıya Hatay Büyükşehir Belediyesini temsilen Zabıta Dairesi Bşk. Edip Kadıoğlu, Haller Şb. Müdürü Mehmet Karaköse ve Çevre-Kontrol Daire Bşk. Görevli Çevre Müh. Tevfik Kuş katıldı.

Bu konuyla ilgili açıklama yapan Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Edip Kadıoğlu, Büyükşehir Belediyesine tahsisi yapılan alanı işgal edip Taş Ocağının yapılmasının hukuksuz olduğu, bu kanundışı uygulamanın kabul edilemez olduğu ve gerekli yasal prosedürlerin yerine getirilip Antakya Belediyesi tarafından bu projenin durdurulmasına yönelik her türlü müzakere ve mücadelenin takipçisi olacaklarını ifade etti.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.