Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

1. Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnşaatçılar ve Boyacılar odası başkanı Mehmet Alakuş Hatay Gazeteciler Cemiyetinde Basın Açıklaması Yaptı. Alakuş yaptığı açıklamada, Türkiye Odalar ve Borsalar (TOBB) desteğiyle hazırlanan Hatay Valiliği ile Hatay Büyükşehir Belediyesi önderliğinde ve Hatay İnşaatçılar Odası organizatörlüğünde yapılan 1. Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı 03-07 Mayıs 2017 tarihinde kapılarını ziyaretçilere açmayı, üretici ve tüketici firmaları bir araya getirerek büyük bir pazar alanı oluşturmayı hedefliyor.

Antakya’da otogarkarşısı olan 25 bin M2 lik alanda gerçekleştirilecek olan Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı 81 ilden katılımcılarını bekliyor. TOBB ve KOSGEB desteğiyle düzenlenen 1. Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı, sektörde Akdeniz ve Ortadoğu bölgesinin platformu olmayı öngörüyor. Birçok siyasinin, iş adamının yanı sıra inşaat malzemeleri ve makineleri, emlakçıları, büyük iş makineleri ve gayrimenkulcüleri bir araya getirmeyi hedefliyor. Yap-satıcıları uluslararası iş makineleri, yapı ekipmanları ve inşaat teknolojilerini, ev almayı düşünenleri veya dekore etmek isteyen insanları 5 gün boyunca bir arada tutarak sektörün nabzını tutmayı amaçlıyor. Sektör temsilcilerine yeni satın alma, iş geliştirme, yeni iş ve işbirliği fırsatları yaratılması amacıyla düzenlenen fuar iş geliştirmeye katkı ve ihracatın artmasına ivme sağlamayı hedefliyor. Türkiye’de ve özellikle de Akdeniz bölgesinde önemli bir ticari platformu oluşturuyor. inşaat sektörünün önemli yapı taşları arasında yer alan iş makinaları sektörü, her geçen gün giderek büyüyen inşaat sektörü, kentsel dönüşüm ve mega projelerle büyüme ivmesini hızlandırıyor. Hatay’ın bu fuarla birlikte Türkiye sıralamasını da yükseltmesine katkı sağlayacağı inancındayız. Gelişmişlik ve ekonomi düzeyi göstergeleri arasında yer alan iş ve inşaat makineleri ve ekipmanları sektörü, pazar büyüklüğü bakımından ülkemizin can damarları arasında yer almaktadır. 2016 Türkiye’nin en büyük sanayi şehri sıralaması verilerine göre Hatay merkezli 8 şirketin ürettiği satış rakamı 12,8 milyar TL yani 23 şirketli Gaziantep, 27 şirketli Ankara’dan daha fazla ciro üretmiş durumda. Düzenlenecek fuarla birlikte bu rakamda gözle görülür bir artış hedeflemek ana prensibimiz ve temennimiz. Siz değerli basın mensuplarının desteğiyle, düzenlenecek olan fuarımızın tanıtımını daha büyük kitlelere ulaştırarak sunup, tanıtmak fuarımızı ayrıcalıklı bir hale getirecek ve sektör için daha güçlü bir sinerji yaratmaya devam edecektir. Gerçekleşecek olan bu fuarda desteklerini esirgemeyen Hatay Valisine, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanına, Antakya Belediye Başkanına, Ticaret Odaları ve Borsalarına Ve Sivil Toplum Kuruluşlarına teşekkür ederim. Dedi. HGC Başkanı Ahmet Yetişen’de yaptığı kısa konuşmasında İlimizde bu tür etkinliklerin olması bizleri umutlandırıyor, bu tür etkinliklerin daha da artmasını canı gönülden destekliyoruz gazeteciler olarak sizlere teşekkür ediyoruz her zaman yanınızda olacağız dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
1. Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir