Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Bilim Hastanesi

Kadın girişimciler Vali Ata’dan ödüllerini aldı

Kadın girişimciler Vali Ata’dan ödüllerini aldı
112 okunma
12 Temmuz 2018 - 20:29

Hatay Valisi Erdal Ata, ‘Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor’ projesinde dereceye giren kadın girişimcilere ödüllerini verdi.

Valilik Makamında gerçekleştirilen ödül töreninde Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor Projesi” kapsamında hazırladıkları projeler ile jürinin değerlendirmesi sonucu ilk üçe giren kadın girişimcilere plaketleri ve ödülleri Vali Ata tarafından verildi.

Ödül töreninde bir değerlendirme yapan Vali Ata, “Türkiye geçmişte dünyada gıda bakımından kendi kendine yeten yedi ülkeden bir tanesiydi. Son yıllarda tarıma yeteri kadar teşvik verilmesine rağmen maalesef birtakım tarımsal ürünleri zaman zaman dışarıdan ithal etmek durumunda kalıyoruz. O nedenle ülkeler ne kadar sanayide, teknolojide gelişmiş olursa olsun ihmal edilmemesi gereken bir sektör var ki o da tarım ve hayvancılıktır. Dünyanın sanayi ve teknolojide gelişmiş ülkelerine baktığımız zaman tarım ve hayvancılıkta da gelişmiş olduklarını görüyoruz. Biz de bunu yapmak zorundayız” dedi.

Ülke kalkınmasının tam anlamıyla ivme kazanabilmesinde kadın istihdamı ve girişimciliğinin önemini vurgulayan Vali Ata, konuşmasını “Bu tür projeler, bayanların tarımda sadece işçi olarak değil projeler gerçekleştirerek gerek kendi ekonomileri gerekse il ve ülke ekonomisine katkıda bulunmasına imkân sağlaması bakımından da önem arz etmektedir. Bu kapsamda hazırladıkları projeleriyle başarılı olarak tüm kadınlara da güzel bir örnek teşkil eden arkadaşlarımızı bir kere daha tebrik ediyorum” şeklinde noktaladı.

Törende Defne ilçemizden katılan ve “Kadın Temizliktir, Temizlik Liftir” projesiyle birinci olan Manolya Çolak’a 3.000 TL, Samandağ ilçemizden “Türkiye’nin Fidan Üretiminin Geleceğinde Ben de Varım” projesiyle katılarak ikinci olan Hasret Öz’e 2.000 TL, yine Samandağ ilçemizden “Gücünü Kekikten Alan Kadın” projesiyle üçüncü olan Sibel Çetin’e ise 1.000 TL sembolik para ödülü verildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile İŞKUR Müdürlüğü ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” ile ilimizden 63 kursiyer sertifikalarını başarı ile almaya hak kazandı.  Bu sertifika programının ardından “Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor” projesine Samandağ İlçemizden 15, Defne İlçemizden 5 kişi olmak üzere toplam 20 kadın girişimci katıldı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.