Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

18 Mart Cuma sabahı Kırıkhan Ulu Camide ‘Şühedanın izinde huzurda niyazdayız’ programına davet

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıl dönümü olması münasebetiyle aziz şehitlerimize karşı görevlerimizi yerine getirmek amacıyla, 18 Mart 2016 Cuma günü sabah namazında saat 05:00 ‘te ilçemiz Merkez Ulu Camiinde “Şühedanın İzinde Huzur’da Niyazdayız” adlı bir dua programı yapılacaktır. Söz konusu programa tüm halkımız davetlidir. Konu ile ilgili olarak Kırıkhan Müftüsü Mekki SOLMAZ konu ile ilgili açıklamalarda bulundu:

“Çanakkale Zaferinin Yıldönümü münasebetiyle Diyanet İşleri Başkanlığımızın 81 il ve 957 ilçede aynı saatte başlatacağı bir dini hizmet uygulaması gereği “Şühedanın İzinde Huzur’da Niyazdayız” sloganı ile 18 Mart Cuma sabahı sabah namazında Merkez Ulu Camimizde dualarımızı ve niyazlarımızı Rabbimize arz etme ve ilçemizde okunan 500 hatim için dua yapmak üzere bir araya geliyoruz.

Ülkemizde son aylarda meydana gelen hadiseler birlik ve beraberlik duyguları içerisinde birbirimize kenetlenmemize vesile olmalıdır. Aslında bu hadiseler, sadece insan öldürmek değil insanlığı öldürmektir, katletmektir. Katliamları yapanların hak ve adalet adına, insanlık ve özgürlük adına söyleyecekleri hiçbir sözü olamaz. Bu gibi zamanlarda milletimizin her ferdinin birlik beraberlik ve dayanışma içinde olmasının çok önemli olduğunu tekrar ifade etmek istiyorum. Yakınlarını kaybedenlerin acılarına milletçe ortak olmalıyız. Bu vesileyle 18 Mart Cuma sabahı Merkez Ulu Camisinde kadınıyla erkeğiyle; genciyle yaşlısıyla; milletimizin tüm fertlerini, 18 Mart Çanakkale Şehitleri başta olmak üzere diğer tüm şühedayı anmak ve terör saldırısında hayatını kaybedenler, yaralılar ve yakınları için dualarımızı birleştirmeye davet ediyorum. Hem hayatını kaybeden kardeşlerimiz için hem insanlığı yeniden yüceltmek ve diriltmek için hem de milletimizin ve vatanımızın birliği ve beraberliği için, gönül gönüle vererek kalplerimizi birleştirerek ve ruhlarımızı kaynaştırarak dualarımızı birleştirelim, aminlerde birleşelim diye tüm

Kırıkhanlı kardeşlerime çağrıda bulunuyorum.

18 Mart Cuma günü Sabah Namazında Ulu Camide “ Şühedanın İzinde Huzur’da Niyazdayız” programına katılımınızı bekler tüm Kırıkhanlı kardeşlerimden konuya hassasiyet göstermelerini diler selam ve saygılarımı sunarım.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
18 Mart Cuma sabahı Kırıkhan Ulu Camide ‘Şühedanın izinde huzurda niyazdayız’ programına davet

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir