Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

22 Nisan Dünya Günü

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google 22 Nisan Dünya Günü’nü unutmadı. 22 Nisan Dünya Günü için animasyonlu bir doodle hazırlayan doodle yine şık ve ilgi çekici bir tasarıma imza attı. Bugün Google’ın sayfasına girenler karşılarına animasyonlu 22 Nisan Dünya Günü doodle’ı ile karşılaştı. Doodle’da yer alan play butonuna basanlar gün batımını ve gün doğumunu gördü. Dünya Günü’ne özel doğa ve temiz su temalı doodle büyük ilgi görürken akıllara “Nedir bu 22 Nisan Dünya Günü” diye sordurttu.

22 NİSAN DÜNYA GÜNÜ

22 Nisan Dünya Günü , ilk olarak San Francisco’da 1969 yılında düzenlenen Ulusal UNESCO Dünya Konferansında John McConnell tarafından dünyamızın yaşamı ve güzelliğini kutlayarak karşı karşıya kaldığı çevresel tehditlere dikkat çekmek amacıyla bir özel gün düzenlenmesi fikri ile ortaya çıktı.

John McConnell, Dünya Günü kutlamaları için tarih olarak ekinoks (gece ve gündüzün eşit olduğu) zamanı yani 21 Mart’ı önermişti. Daha sonra ise çevre sorunlarına büyük bir kamuoyu ile tepki gösteren ilk hareket, Wisconsin Senatörü Gaylord Nelson’un desteği ile ve Denis Hayes’in organizatörlüğünde 22 Nisan 1970 günü ilk Dünya Günü kutlamaları olarak tarihe geçti. Bu kutlamalara yaklaşık 20 milyon kişi katılmış, birçok konferans ve sempozyum düzenlenerek, çevre sorunlarına dikkat çekilerek ABD’nin ilk ‘Temiz Hava Yasası’ ve ‘Temiz Su Yasaları’ hazırlanmıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
22 Nisan Dünya Günü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir