Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

“33 Kadın” Türkiye Belgesel Çekiminin 2 .Etabı Hatay’da Başlıyor

“33 Kadın” Türkiye Belgesel Çekiminin 2 .Etabı Hatay’da Başlıyor
09 Eylül 2021 - 10:39

Kadın gücü ve farkındalığını ön plana çıkaran ve bir sosyal sorumluluk projesi olan “33 Kadın” Belgeselinin 2.etabının çekimleri Hatay’da başlıyor.

33 KADIN BELGESELİ Proje tasarımcı ve yapımcısı Gazeteci, Yazar Ufuk Cavlı konuya ilişkin yaptığı açıklamada;

“Maalesef ülkemizde ve dünyada halen kadın gücünün önünde engel olmak isteyen zihniyetler mevcut. Kadınlarla ilgili medyada ve sinemada “mağdur” vurgusu yapılarak; sanki bütün kadınlar mağdur, korunmasız, çaresiz gibi gösterilmekte, bu durum tüm kadınlarımızı özellikle zor durumda bulunan kadınlarımızın umutlarını yıkmaktadır. Elbette mağdur kadınlar vardır.  Keşke hiç olmasa ama artık mağdur kadınlar üzerinden rant sağlamak yerine daha çok güçlü başarılı kadınları konuşmak onların başarısıyla gurur duymak, onların başarı öykülerinden ilham alma zamanı gelmedi mi ?

Güçlü ve başarılı kadınların hikayesi tüm kadınlara ilham vermeli, örnek rol model olmalıdır. Biz artık ” evet, ben de yapabilirim’ diyen kadınların sesini duymak istiyoruz. Dolayısıyla başarılı ve güçlü kadınları bu belgeselde buluşturmayı hedefliyoruz.


33 KADIN BELGESELİ Mersin’de tamamlandı. Yaklaşık 3 ay süren çalışma sonucunda muhteşem bir gala gecesi ile Mersin’deki kadın gücü ve farkındalığı ön plana çıkarılmış oldu.

Bu projede yer almak için müracaat eden 1165 kadın arasından 33 isim belirlenerek belgeseli tamamladik.

YouTube kanalında ekstra olarak İçel Tv& Sun Tv ortak yayınıyla izleyici karşısına çıkmıştır.Toplumun önemli derecede destek verdiği 33 KADIN BELGESELİ projemiz  şimdi Hatay; devamında Kıbrıs, Mardin, Gaziantep,Adana, Kars, Erzurum ve İzmir’de yapılacak ve son olarak bu illerin karmasından 33 isim seçilerek Türkiye projesi tamamlanacak.

Projemize katılım müracaat vs ücretsizdir. Hic bir katılımcıdan seçilen kadınlardan ücret alınmamaktadır. Bütçemiz sponsorlar tarafından karşılanmaktadır. Bu anlamda Mersin’de tüm Belediyeler, Odalar ve marka değeri olan firma ve kuruluşlar sponsor olmuştur. Nasıl ki kadınlarımızı seçerken saibesiz olması, hikayesinin olması, basarısının olması dikkatle inceleniyorsa sponsor seçiminde de buna dikkat edilmektedir.


Çekimlerimiz son teknoloji kullanılarak gerçekleştirilmekte kadınların  hikayesi ile kentin tarihi turistik yerleri videoda gösterilerek kentin tanıtımına katkı sağlanmaktadır. Hatay’da da birbirinden değerli 33 başarılı kadın çekimlere dahil olacaktır ” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.